Ekonomists Edgars Voļskis – 12 gadi Baltkrievijā

EDGARS VOĻSKIS – ekonomikas zinātņu doktors, Baltic International Bank valdes loceklis, kurš 12 gadu pavadījis Baltkrievijā, tur izveidojis un vadījis auditorkompānijas KPMG biroju, šāgada aprīlī atgriezās Latvijā. Šobrīd lielāka eksperta par to, kas īsti notiek Baltkrievijas ekonomikā un vai tiešām tur darbojas stingrās rokas efekts, šķiet, nav.
Aivars Pastalnieks
Aivars Pastalnieks
Ralfs Dravnieks
Ralfs Dravnieks
Foto: Matīss Markovskis

 

 

Stingro roku mums nevajag. Baltkrievijas režīms ir jau teju ekstrēms. Tāda valsts pārvalde, kāda ir mums, ir optimāls risinājums.

– Jūs labi pazīstat baltkrievus. Kādi viņi ir?
– Disciplinēti, atbildīgi, izglītoti cilvēki. Bet ir viens liels mīnuss – viņi grūti uzņemas iniciatīvu. Kad jāpieņem lēmums, viņi drīzāk skatīsies uz tevi un gaidīs, kad tu pieņemsi.

– Vai viņi mentāli ir līdzīgi mums?
– Īsti neteiktu. Tas slāviskais viņos tomēr vairāk ir iekšā.

– Baltkrievi vienlaikus esot gan prokrieviski, gan prorietumnieciski.
– Sākumā mūsu birojā strādāja profesionāli, zinoši cilvēki, bet viņu domāšanas veids bija padomisks. Šajos 12 gados pamanīju evolūciju, kā cilvēki mainījās, viņi ir daudz ko pārņēmuši no Eiropas. Rietumnieciskās vērtības parādījās banku sektorā, ar kuru mums bija daudz sadarbības, uzņēmumu pārvaldības modeļos. Kad braucu mājās, jutu, ka viņi pārdzīvo par to, ka zaudē saikni ar Eiropu.

– Vai Lukašenko dzīvē ir gadījies satikt?
– Nē, tik fotogrāfijās.

– Latvijā ir ne mazums cilvēku, kuri fano par stingro roku, baltkrievu ekonomiku, kura it kā gājusi savu īpašo ceļu…
– Pēc pamata izglītības esmu grāmatvedis. Līdz šim profesionālā nodarbe – revidents. Ekonomikā viss ir mērāms skaitļos. Grāmatvedībā – bilance, debets, kredīts. Ar emocijām jūs paskatāties uz valsti un redzat spožas ielas, plašus prospektus, cilvēki strādā rūpnīcās – tas viss ir brīnišķīgi. Bet tiklīdz iedziļināties īstos skaitļos…

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē