Pieredzes izglītības treneris Roberts Līcis: Vienīgais konkurents, kas mums dzīvē ir, esam mēs paši

ROBERTAM LĪCIM patīk pārgājienu somas. Jo smagākas, jo labāk, un viņš tic, ka to nešana saglabās labu veselību arī vecumdienās. Ja kopā ar viņu iesi mežā, rēķinies, ka, iespējams, pašam vajadzēs nokaut vistu un to pagatavot, procesā atklājot kaut ko jaunu arī par sevi.

Rīgā ir ļoti daudz dažādu kairinājumu. Tu ej uz kaut kurieni, bet ko tas īsti dzīvē dod?

– Laikā, kad es biju mazs, bērni blandījās pa mežiem, taisīja sev štābiņus un mēnešiem dzīvoja laukos pie vecāsmātes. Mēs gājām pārgājienos, nezinot, ka tos sauc par pārgājieniem. Tas viss bija pašsaprotami. Pēcāk sāku trenēties klinšu kāpšanā pie Normunda Reinberga Juglā, un ar viņu sākām braukt uz kalniem. Paralēli iestājos jauniešu organizācijā Jaunie vanagi, kur varēju likt lietā savas iemaņas virvju siešanā, nobraucienu taisīšanā un klinšu sienu meistarošanā. Mēs organizējām piedzīvojumu sacensības citiem, un šeit man radās īstā piedzīvojumu garša. Man patika visu dienu dzīvot ārā, veidot sacensību uzdevumus un marķēt trases. Principā visu laiku sanāca dzīvoties pa mežiem. Toreiz rīkojām sacensības, kuras mūsdienās neviens neapstiprinātu. (Smejas.) Pēcāk kādus astoņus gadus nostrādāju Lūzumpunktā, kur sāka veidoties sajēga, kas vispār ir piedzīvojums kā tāds, kas ir piedzīvojumu izglītība un kā to var izvērst par profesiju. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē