Ukraiņu ēdiens latviešu dvēselei. Gatavo ukrainiete Lida un latviete Līga

Šoreiz ciemojamies Ķekavas novada Plakanciemā, kur šobrīd zem viena jumta mājo divas – latviešu un ukraiņu – ģimenes. Nu jau kā ikdienā, arī mūsu viesošanās reizē abas saimnieces satiekas vienā virtuvē un gatavo sātīgus un ļoti gardus ēdienus. «Nē, nē, tā nevar rakstīt,» noteikti iebilst Līga. «Es šoreiz tikai plātsmaizi, pārējo Lida! Šis lai ir viņas uznāciens žurnālā, un es jums iesaku – pamēģiniet to visu!»
Ilze Klapere
Foto: Ieva Andersone

Ģimenes dosjē

  • Patlaban Ķekavas novada Mežauļos zem viena jumta mājo divas ģimenes. Saimnieki Līga un Raimonds Broduži ar meitām Martu un Maiju (8 un 12 gadi), un kopš šīgada vasaras sākuma arī ukraiņu ģimene – Lidia ar dēlu Artemu (15) un vīru Serhiju.
  • Vīrieši un bērni šoreiz palikuši ārpus kadra, tāpēc iepazīstinām ar abām vitālajām sievietēm – Līga ir sociālā uzņēmuma Dabas zirgi saimniece un patlaban rūpējas par 17 zirgiem, rīko arī mazo zirgkopju skoliņas. Vēl viņa dzied un spēlē kapelā Brička un folkloras kopā Saule, mācās pati un arī citiem māca spēlēt tradicionālos mūzikas instrumentus. Savukārt ukrainiete Lida savā dzimtenē strādājusi par pārdošanas menedžeri saldējuma rūpnīcā, bet šeit, Latvijā, ikdienā rūpējas par dēlu, kurš ir invalīdu ratiņos, labprāt gatavo ēst un tiešsaistes kursos sākusi apgūt arī latviešu valodu.

Lida ļoti garšīgi gatavo, nu jau visi mūsu draugi pasākumos prasa, vai būs arī Lidas borščs – tas viņai sanāk fantastisks!

«Kopš mūsmājās dzīvo ukraiņi, mēs ēdam vairāk!» smejas Līga. «Lida ļoti garšīgi gatavo, nu jau visi mūsu draugi pasākumos prasa, vai būs arī Lidas borščs – tas viņai sanāk fantastisks! Starp citu, ukraiņiem borščs nav zupa, borščs ir borščs. Jo citas zupas vairāk vai mazāk vāra vienādi, bet borščam visādas sastāvdaļas vispirms jāsacep atsevišķi. Vēl ir tāda atšķirība – parastām zupām kartupeļu kubiņus griež diezgan mazus, bet borščā tādus palielākus. Kāpēc – nezinu, arī Lida nezina!»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Par 4 nedēļām
3.49 €
pirmie trīs maksājumi, pēc tam 3.99 €
Izmēģini
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā
Populārākā izvēle
Par pirmo gadu
24.49 €
pēc tam 34.99 €
Abonē
plus
Labākais saturs vienuviet no mūsu 12 drukātajiem žurnāliem
plus
Ekskluzīvas intervijas
plus
Pieeja visam saturam jebkurā ierīcē
plus
Samazināts reklāmu daudzums visā portālā
Raksta abonements
5 €
Derīgs 28 dienas
Abonē
plus
Pieeja vienam rakstam
plus
Santa+ vide bez reklāmām
plus
Pieeja rakstam jebkurā ierīcē
Abonementu var pātraukt jebkurā laikā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē