«Tautumeitu» līdere Asnate Rancāne: Šobrīd es dzīvoju savu labāko dzīvi

Mūziķe Asnate Rancāne ir Tautumeitu līdere un uguntiņa, un sarunu mēs sākām ar pavasara saulgriežu vieglumu. Bet aizrunājāmies līdz tumšiem dziļumiem, jo pavisam nesen Asnates dzīvē bija laiks, kad sāka brukt viss reizē un bija pat jādomā par aiziešanu no Tautumeitām. Tagad viņa mācās ieskatīties savos bezdibeņos.
Aiva Kanepone
Aiva Kanepone
Foto: Agneta Jonele. Stils: Agija Vismane

– Tūlīt, 20. martā, būs klāt pavasara saulgrieži, un bija laiks, kad latviešiem gada sākums bija tieši šī diena, nevis 1. janvāris. Ar ko tie īpaši tev? 
– Man pavasara saulgrieži jeb Lielā diena asociējas ar diezgan lielu spēku izsīkumu, kad jūtos ļoti ziemas nogurdināta. Tāpēc man šie svētki nāk kā cerība, jo diena beidzot ir sasniegusi nakti un kļūst par to garāka, ziema iet projām, un sākas vasaras gaidīšanas laiks. Man vissvarīgākais rituāls ir pamošanās uz saullēktu. Un, kad tajā absolūti drēgnajā rītā, kad pat kāju pirksti ir nosaluši, saule iespīd sejā, tad pilnīgi tirpiņas noskrien! Tieši tik vienkārši. Tāpēc mēs to darām gadu no gada. Un, protams, pārējie rituāli – mutes mazgāšana strautiņā, kas tek pret rītiem, pēršanās ar pūpoliem, dzērveņu ēšana, satikšanās ar draugiem un ģimeni, izšūpošanās, būšana dabā. Tas viss ļoti uzlādē. Pavasara saulgriežos es sajūtu spēku savās dzīslās, tādu pavasara bērzu sulu. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+