23% Latvijas iedzīvotāju mājokļa drošību uztic suņiem

Aptuveni ceturtā daļa jeb 23% Latvijas iedzīvotāju mājokļa un tajā esošo mantu drošību uztic suņiem, liecina apdrošināšanas sabiedrības Gjensidige Latvijas filiāles veiktā pētījuma dati.
Suņi
Ziņu aģentūra LETA
7. jūlijs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay

Kinologi apstiprina, ka suns nudien var reizēm palīdzēt aizbaidīt zagļus, taču mūsdienās pārsvarā iedzīvotāji suņus uztver kā ģimenes locekļus nevis drošības līdzekli. Apdrošinātāju novērojumi liecina, ka sargsuņus mājās pamazām tomēr aizstāj elektroniskie drošības līdzekļi – signalizācija.

Kinoloģe un suņu audzētāja Liene Zariņa norādīja, ka viedoklis par suni – mājas sargu – Latvijā vēl aizvien ir populārs, tomēr suņa loma cilvēku dzīvē arvien vairāk iegūst citu nozīmi. «Cilvēki biežāk iegādājas suni, lai iegūtu sev draugu, kompanjonu vai ģimenes locekli. Tādos gadījumos no suņa sagaida aizvien mazāk agresijas,» sacīja kinoloģe.

Pēc Zariņas teiktā, mainās arī to cilvēku vajadzības, kas vēršas pie dresūras speciālistiem.

«Agrāk suņu saimnieki kinologiem prasīja četrkājainos draugus dresēt tā, lai tie spētu aizsargāt māju, dzīvokli vai teritoriju, taču mūsdienās cilvēki visbiežāk sagaida mīluļu paklausību un līdzsvarotību, daudz laika velta suņu socializācijai, kā arī vēlas iemācīt tiem dažādas komandas,» sacīja Zariņa.

Pēc Gjensidige Latvijas filiāles Atlīdzību nodaļas vadītāja Alekseja Kozira teiktā, suņi ne tikai Latvijā, bet arī citās Baltijas valstīs ieņem vietu starp trim populārākajiem mājas aizsargāšanas veidiem. Pētījums arī liecina, ka Latvijā visbiežāk sargsuņus mājās izvēlas cilvēki ar vidējiem ienākumiem, biežāk arī mazpilsētu (25%) un lauku (28%) iedzīvotāji.

«Īpašuma apdrošināšana (44%), drošas atslēgas (44%) un suņi (23%) ir trīs populārākie veidi, kā aizsargāt savu mājokli. Pirms dažiem gadu desmitiem iespēju kā pasargāt savu māju vai dzīvokli no nevēlamiem viesiem bija ievērojami mazāk, tāpēc suņa turēšana bija viens no efektīvākajiem un pieejamākajiem veidiem. Šī iemesla dēļ nav jābrīnās, ka daļa cilvēku joprojām nevar iztēloties māju bez četrkājainajiem draugiem,» sacīja Kozirs.

Pēc viņa teiktā, mājokļa drošībai aizvien biežāk tiek iegādātas elektroniskas drošības sistēmas. «Tās kļūst aizvien populārākas, jo katru gadu pieaug sistēmu daudzveidība, tās kļūst lētākas un modernākas. Iedzīvotāji saprot arī to, ka viena maģiska līdzekļa mājokļa aizsargāšanai nav, tāpēc biežāk izvēlas kompleksus risinājumus – apdrošina mājokli, izmanto drošas atslēgas un drošības sistēmas,» stāstīja apdrošinātājs.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs