• Šobrīd

  weather img

  Rīga +16°C Daļēji apmācies, R/DR vējš, 2.57 m/s

  Mežciema pievārtē būvēs lielāko jauno mājokļu ciematu Latvijā

  Nekustamais īpašums
  Santa.lv
  Santa.lv
  18. septembris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Vadošais mājokļu attīstītājs «Bonava Latvija» Mežciema pievārtē, teritorijā starp Ēvalda Valtera ielu un Kaivas ielu, līdz 2030. gadam plāno uzbūvēt Latvijā lielāko jauno mājokļu ciematu, kas sastāvēs no 15 sešu stāvu dzīvojamām ēkām ar vairāk nekā 800 energoefektīviem un moderniem divu līdz četru istabu dzīvokļiem. Būvniecību un mājokļu pārdošanu projekta pirmajā kvartālā, ko veidos trīs ēkas ar 162 dzīvokļiem, iecerēts uzsākt nākamgad. Topošā ciemata investīciju apjoms pārsniegs 70 miljonus eiro.

  Projekta, kas jau ieguvis nosaukumu «Valterciems», piecās attīstības kārtās tiks radīti labiekārtoti un savstarpēji saskanīgi dzīvojamo māju kvartāli, kurus caurvīs gājēju celiņi, zaļi iekšpagalmi, atpūtas, rotaļu, sporta un citas zonas, kas savienosies plašā centrālajā rekreācijas laukumā. Gan jaunā ciemata ēkās, gan labiekārtojumā būs nolasāma harmoniskas dabas tematika un putnu motīvi.

  Katrs no iekšējiem māju kvartāliem plānots tā, lai autostāvvietas atrastos ārpusē, savukārt ēku izvietojums veidotu brīvu iekšpagalmu patīkamai, mierpilnai atpūtai un saskanīgu kaimiņattiecību veidošanai.

  «Lai gan pašlaik pieprasījums pēc dzīvokļiem jaunajos projektos augsto aizdevumu procentu likmju dēļ ir nedaudz piebremzējis, redzam, ka vajadzība pēc energoefektīviem un funkcionāla plānojuma mājokļiem joprojām ir augsta. Tāpēc par spīti zināmiem izaicinājumiem ir svarīgi turpināt jaunu projektu attīstību, lai brīdī, kad Euribor līkne atkal ies uz leju, tirgus spētu ātri pielāgoties un akumulēt pieaugošo interesi. Pretējā gadījumā, atjaunojoties ekonomikai, riskējam saskarties ar vēl lielāku jauno mājokļu deficītu nekā 2021. gadā,» norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Mareks Kļaviņš.

  «Valterciema» dzīvokļu cenā būs iekļauta slēdzama personīgā mantu noliktava, kurā uzglabāt ikdienā mazāk nepieciešamas lietas un lielgabarīta priekšmetus. Rūpējoties par vides pieejamību, visās ēkās būs iebūvēti lifti, savukārt pirmā stāva līmenī atradīsies slēdzamas ratiņu telpas. Tāpat katrā dzīvoklī vienmēr svaiga gaisa nodrošināšanai tiks ierīkota individuālā ventilācijas sistēma ar rekuperācijas funkciju. Elektrības rēķinu samazināšanas nolūkos uz ēku jumtiem būs izvietoti arī saules paneļi.

  «Mežciema dienvidu daļa un Dreiliņi savas atrašanās vietas, attīstītās infrastruktūras un plašo dabas un apstādījumu teritoriju dēļ ir viens no dzīvošanai pieprasītākajiem Rīgas rajoniem, ko lieliski apliecina arī līdzšinējie pārdošanas rezultāti mūsu netālu esošajā populārajā projektā «Dreilinga mājas». Vienlaikus ar jauno projektu «Valterciems» mēģināsim iet vēl tālāk, radot nevis vienkārši mājokļus, bet gan pašpietiekamu ciematu ar īpašu centrālo rekreācijas laukumu, kur atradīsies dažādas multifunkcionālas atpūtas un sporta zonas, tajā skaitā basketbola un pludmales volejbola laukumi, fitnesa stacija ar brīvo svaru zonu un tribīnes,» projekta labiekārtojumu raksturo uzņēmuma pārdošanas un mārketinga vadītājs Kaspars Ekša.

  Projektā būs īpaši padomāts par pārvietošanās iespējām, lai nokļūšana uz un no mājām būtu maksimāli ērta.

  Daļa autostāvvietu būs aprīkotas ar elektroauto uzlādes funkciju, tāpat tiks ierīkotas vairākas ģimenes autostāvvietas, kā arī atsevišķas novietnes velosipēdiem.

  Velokultūras piekritējiem būs iespēja izmantot arī velo apkopes staciju.

  Daļa autostāvvietu būs pieejamas arī īrei. Teritorijā tiks izbūvēta koplietošanas skrejriteņu novietne un zona koplietošanas transportlīdzekļiem. Ērtākai nokļūšanai gar projektu tiks izbūvēta arī jauna iela, kas savienosies ar ielas posmu virzienā uz Biķernieku ielu. Savukārt, lai atvieglotu rūpes par mājdzīvniekiem, projektā tiks ierīkots nožogots suņu pastaigu laukums.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē