Kapelāns Elmārs Pļaviņš: Ekstremālos apstākļos daudzi karavīri kļūst ticīgi

Gandrīz pusi dzīves Baptistu draudžu savienības mācītājs ELMĀRS PĻAVIŅŠ ir pavadījis Nacionālajos bruņotajos spēkos. Jau 25 gadus viņš kā kapelāns stiprina gan karavīrus, gan viņu tuviniekus.
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Foto: Matīss Markovskis

Cilvēks, kas nav pieredzējis karu, nemaz nespēj izprast, ko nozīmē šie vārdi: labāk manu galvu ņēma

– Pēc ilgiem gadiem šoruden vairs neesat Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns… 
– Biju šajā amatā 15 gadu. Eiropā kā virskapelāns tik ilgi neviens nav dienējis – esmu vecākais dinozaurs. Ir jādod iespēja jaunajiem! Atskatoties saprotu, ka biju lidojumā tuvu izdegšanai. Strādāt tādā intensitātē…  Arī Dievs caur Bībeli atgādina: lai tie, kas stāv, pielūko, ka nekrīt. Ne velti komandieris nolēma, ka nu pietiek, un rotēja mani citā amatā – tagad esmu Nacionālo bruņoto spēku vecākais ­eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos. Dažiem pat šķiet: jau tā bija čiekurs, tagad ir vēl lielāks čiekurs!

– 15 gadu vienā darbavietā, un tad – prom? Kā jutāties?
– Sūdīgi. Esot ilgi vienā amatā, cilvēka identitāte sajaucas un saplūst ar viņa statusu, ar amatu. Ar mani bija noticis tāpat. 

– Kas notiek, kad jāšķiras no sava ierastā statusa?
– Tās ir interesantas izjūtas. Atlaišana noteikti iedzen daudz lielākā mazvērtības kompleksā. Mani jau neatlaida – tā bija rotācija, tomēr tik un tā jutu, ka rodas daudz jautājumu, arī mazvērtīguma un nederīguma sajūta. Man gan ir vieglāk – savas sāpes un uztraukumus vispirms atdodu Dievam un saņemu no viņa spēku. Lielākās problēmas rodas tad, ja cilvēka amats vai profesija ir viņa vienīgā identitāte. Daudzi to piedzīvo, aizejot pensijā, – kad vairs nav darba, tad vairs nav nekā. Neatrodot neko citu vietā, daudzi ātri aiziet mūžībā. Arī es pazaudēju savu pozīciju un statusu, bet spēku atrodu Dievā, daudzi cilvēki ar savu padomu, uzklausīšanu arī palīdzēja – Dievs jau darbojas caur cilvēkiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+