Gido Kokara meita Maija: Ar tēti tikāmies tad, kad kādam no mums to vajadzēja

Pedagoģijas doktore MAIJA KOKARE ir Rīgas Angļu ģimnāzijas direktore un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Mūzikas pedagoģijas katedras docente. Trīs pieaugušu bērnu mamma, piecu mazmeitu vecmāmiņa. Kā jau liecina uzvārds, Maija ir no Kokaru dzimtas. Viņa ir Gido vecākā meita.
Sandra Eglīte
Sandra Eglīte
Foto: Mārcis Gaujenietis

Maija Kokare ir viņa vecākā meita, dzimusi pirmajā no trijām laulībām.

«Dvīņubrāļi Kokari, kuri mudināja dziedošo latviešu tautu iztaisnot piedienības saliekto muguru un parādīt mums pašiem, cik stipri esam, kad dziedam. Divi bezbailīgi Gulbenes puikas, kuri pacēla latviešu kordziedāšanas tradīciju kā jūras malā izmestu dzintaru un, piešķirot neatkārtojamības slīpējumu, padarīja to par pasaulē atpazīstamu spožu, zeltgodalgotu zīmolu,» tā savulaik rakstīja Laima Muktupāvela, palaižot tautās savu grāmatu Brālibrāli. Balsu burvji brāļi Kokari.

Ir gājuši gadi, un nu afišas un reklāmas vēsta, ka 14. augustā ar svētku dziesmu vakaru Brālibrāli tiks ieskandināta atjaunotā Lielā estrāde Mežaparkā. Koncerts ir veltījums Imantam un Gido Kokariem viņu simt gadu jubilejā, un, kā asprātīgi tiek norādīts, – Brāļiem Kokariem 200.

Dziesmu vakarā dvīņiem (Imants piedzima 16. augustā, bet Gido jau pēc pusnakts, tātad nākamajā dienā – 17. augustā) tuvās kompozīcijas dziedās Rīgas kamerkoris Ave Sol un apmēram 400 dziedātāju lielais Latvijas diriģentu koris. Un vēl šajā vakarā uzņems pirmos kadrus filmai Daiļuma dārzs, kas, protams, stāstīs par brāļiem un viņu veikumu mūsu kormūzikā. 

Bet jau pieminētā grāmata Brāli­brāli tapa ciešā sadarbībā ar dvīņiem, un tur ir arī šāda epizode par tikšanos ar kādu franču diriģentu, kurš «..tarkšķēja skaistus, ausīm viegli pārslīdošus vārdus par mūziku un brīnumiem mūzikā. Un tad pēkšņi, it kā attapdamies, paskatījās uz abiem. Dvīņi, viņš izsaucās! Jā, jā, jā, kā es to varēju nesaprast, viņš murmināja. Sakoncentrējies, kā vēstīdams ne savā balsī, izteica: «Vai zināt, ka viens no jums ir no saules, otrs no mēness?» Oho! To tikai brāļiem vajadzēja.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+