Deviņi pārgājienu maršruti pavasarim

Viens no labākajiem veidiem, kā pavadīt laiku svaigā gaisā – doties pārgājienā. Ja gribi, bet nezini, kur doties – ieskaties!
Ieva Meļko
Foto: no personiskā arhīva

Iesaka 
ALĪNA un JĒKABS ANDRUŠAITI,
bloga sapnumedniece.lv veidotāji

Jūrtakas 18. un 19. posms

Pārgājiena garums: 18. posms Kaltene–Mērsrags 24 km, 19. posms Mērsrags–Engure 22 km 

Kāpēc šis maršruts?

Ja kādreiz esi sapņojis noiet īpaši garu pārgājiena maršrutu, tad tepat Latvijā ir Jūrtaka! Pārgājiena taka sākas pie Latvijas un Lietuvas robežas, Nidas ciemā, Latvijas pusē, un iet līdz pat Tallinas ostai, kopā ejami 1200 km, no kuriem 580 km ir Latvijā un 620 km Igaunijā. Tā ir daļa no Eiropas E9 maršruta. Ja vairāku dienu pārgājienam nav laika, iesaku Jūrtakas 18. posmu no Kaltenes līdz Mērsragam un 19. posmu no Mērsraga līdz Engurei, kas mums pašiem ļoti patīk.

Kā iet un ko baudīt ceļā?

Jāņem vērā, ka maršruts ir lineārs, tāpēc jāpielāgojas, lai nokļūtu galā un atpakaļ, piemēram, braucot ar divām automašīnām vai izmantojot sabiedrisko transportu. Pārgājiena sākums Kaltenes–Mērsraga posmam ir pie Kaltenes luterāņu baznīcas, finišs – Mērsraga tūrisma informācijas centrs, kas attiecīgi ir arī 19. posma sākums ar finišu Engures centrā. Pa ceļam būs interesanti – smilšaini sēkļi, līcīši, akmeņainas pludmales, dažādi putni un, protams, Mērsraga bāka.  

Līču-Laņģu klintis

Pārgājiena garums: 6–9 km

Kāpēc šis maršruts?

Vēl pirms pāris gadiem šis bija samērā maz zināms un nepieradināts maršruts, tagad Līču-Laņģu klintis ir viena no populārākajām apskates vietām Latvijā, kas ļauj iepazīt 200 m plato un 30 m augsto Līču un 11 m augsto Laņģu smilšakmens atsegumu. Šis pastaigu maršruts tiek uzskatīts par vienu no skaistākajiem Latvijā, taču daudzi tur nekad nav bijuši vai, vēl sliktāk, nav atraduši. Tagad taka ir sakārtota un atrodama daudz vieglāk nekā agrāk.

Kā iet un ko baudīt ceļā?

Apļveida maršruts, kuru var sākt Liepā pie Lielās Ellītes, kas jau izsenis bijusi svētvieta. Ja pārgājienu sāk tur, tad kopējais garums būs 9 km. Tālāk gar Lodes karjeru jādodas uz klintīm.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+