Policija Rīgas veikalā atklājusi viltotas Calvin Klein preces lielā apmērā

Apģērbs
Santa.lv
Santa.lv
29. oktobris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Valsts policijas foto
Pabeigta izmeklēšana lietā par preču zīmes Calvin Klein nelikumīgu izmantošanu.

Valsts policija pagājušā gada nogalē nonāca pa pēdām personai, kas nodarbojās ar Calvin Klein preču viltojumu ievešanu Latvijas teritorijā un izplatīšanu lielā apmērā kādā apģērbu veikalā Rīgā. Šo nelikumīgo darbību rezultātā preču zīmju īpašniekiem ir nodarīts kaitējums 21 768,00 eiro apmērā. Šomēnes Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa ir pabeigusi izmeklēšanu šajā kriminālprocesā un lietu nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Pagājušā gada nogalē Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki, pārbaudot informāciju, noskaidroja 1984. gadā dzimušu Rīgas iedzīvotāju, kas nodarbojās ar viltotu preču ievešanu un izplatīšanu Latvijas Republikas teritorijā.

Pārbaudes laikā kādā nelielā veikalā Rīgā tika konstatēta prece, uz kuras attēlota preču zīme Calvin Klein, kas bija viltota un izmantota nelikumīgi lielā apmērā, radot būtisku kaitējumu preču zīmes īpašniekiem. Tika noskaidrots, ka preču zīmes īpašniekiem tika nodarīts kaitējums 21 768, 00 eiro apmērā.

Viltotās preces tika konfiscētas un nodotas Valsts ieņēmumu dienestam iznīcināšanai.

Turpmākās izmeklēšanas laikā tika iegūti un nostiprināti nepieciešamie pierādījumi, kuri ļāva personu atzīt par aizdomās turēto noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un viņam tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Personas vaina izmeklējamā noziedzīgā nodarījumā tika pierādīta un 2020. gada oktobrī krimināllietas materiāli tika nodoti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Jāatzīmē, ka personas, kuras izplata viltotu preci, ar savam darbībām maldina patērētājus, kā arī var nodarīt kaitējumu patērētāju veselībai vai pat dzīvībai. Viltotas preces tiek ražotas no nezināmas izcelsmes materiāliem un tās var būt bīstamas cilvēkam. Saskarē ar ādu no nekvalitatīvas izcelsmes materiāliem un to izgarojumiem patērētājam var rasties veselības problēmas.

Iegādājoties viltotas preces, tiek finansēti arī organizētās noziedzības grupējumi un teroristisko organizāciju darbība. Lielākie šādu organizāciju finansējuma avoti ir viltotu preču ražošana un izplatīšana. To ir pierādījušas tādas organizācijas kā FBI (Federālais Izmeklēšanas Birojs) un INTERPOL (Starptautiskā kriminālpoliciju organizācija). Viltojumu izplatīšana ir saistīta ar lielu noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizāciju. Tas rada nepieciešamību pēc profesionālas naudas atmazgāšanas.

Pētījumi liecina, ka pasaulē 2.5% importa ir kontrafakta preces, bet Eiropā 5%, un tas ir ļoti daudz. Eiropas kontrafakta preču tirgus ir novērtēts 400 miljardu eiro vērtībā. No gūtās peļņas netiek nomaksāti nodokļi, jo pārsvarā šo preci nepiedāvā reģistrēti uzņēmējdarbības veicēji.

Ņemot vērā, ka tradicionāli, pirms Ziemassvētkiem un gadu mijas, kad iedzīvotāji meklē interneta resursos svētku dāvanas, krietni pieaug piedāvāto preču, tostarp arī viltojumu, sortiments. Tāpēc aicinām iedzīvotājus elektroniski informēt Valsts policiju par interneta vietnēm vai profiliem, ar kuru starpniecību, iespējams, tiek piedāvāts iegādāties viltotas preces. Informāciju iespējams nosūtīt uz e-pastu: enap@vp.gov.lv.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+