Mūžībā aizgājis leģendārais Rīgas Skaņu ierakstu studijas galvenais skaņu inženieris Vilnis Kaksis

In memoriam
Santa.lv
Santa.lv
15. oktobris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes foto
2020. gada 14. oktobrī mūžībā aizgājis ilggadējais Rīgas Skaņu ierakstu studijas galvenais skaņu inženieris Vilnis Kaksis (dz.1942. gada 19. septembrī).

Gandrīz sešu gadu desmitu ilgā darba laikā viņš radījis iespēju tehniski iemūžināt mūsu redzamāko mūzikas kolektīvu – simfonisko orķestru, koru, individuālo izpildītāju, populārāko operas solistu, kā arī pašdarbības ansambļu māksliniecisko sniegumu ierakstos, kuru skaits mērāms vairākos simtos un kas iznākuši neskaitāmās skaņu platēs un kompaktdiskos.

“Ar Vilni ikdienas darbā kopā esam bijuši daudzus gadu desmitus. Var droši apgalvot, ka būtu grūti atrast otru tik godīgu, apzinīgu, zinošu savas jomas speciālistu. Viņu ar vislabāko vārdu atcerēsies ļoti daudzi mūsu ievērojamākie mūziķi. Mūzika bija ne tikai viņa darbs, bet arī sirdslieta. Katru mīļu brīdi viņš klausījās mūziku, prata to baudīt un novērtēt“, atceras Rīgas Skaņu ierakstu studijas direktors Aldis Ermanbriks.

“Vilni pazinu jau 47 gadus. Ne reizi kopā strādājot neesam sastrīdējušies. Viņš bija cilvēks, uz kuru varēja pilnībā paļauties – ārkārtīgi kārtīgs un precīzs. Nākot uz ierakstu, vienmēr varēju būt drošs, ka viss nepieciešamais jau ir sagatavots un darba kārtībā“, stāsta skaņu režisors Kārlis Pinnis.

“Vilnis Kaksis – skaņu inženieris, neapšaubāmi leģendāra personība un lielisks cilvēks. Kopš “Melodijas” pirmsākumiem, ar viņa līdzdalību tapuši neskaitāmi, nu jau leģendāri skaņu ieraksti, ar Raimondu Paulu, Gunāru Rozenbergu, tautā mīlēto Edgaru Liepiņu… Šeit nebūs iespējams visus uzskaitīt. Arī mana iespēja apgūt skaņu inženiera profesiju bija pateicoties Vilnim. Var droši teikt, ka viņa veikums ir, lai gan bieži vien nepamanāms, bet tanī pašā laikā nenovērtējams latviešu mūzikas vēsturē”, atmiņās dalās skaņu režisors Tālis Timrots.

Atvadīšanās notiks Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā sestdien, 17. oktobrī, plkst. 13.00.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+