Neatkarīgi no tā – vai tev ir nelāgā diagnoze vai nav – pilnīgi noteikti saki jā fiziskajām aktivitātēm. Kustēties ir labi visos veidos, bet ir jāveic augstākas intensitātes intervālu treniņš – 4×4 aerobais treniņš. Tas sadalīts četrās galvenajās sadaļās, svarīgi ievērot konkrētās minūtes! Kopā tas prasīs 30–35 minūtes, un vēlams to veikt vismaz divreiz nedēļā visu mūžu – tas būs viens no labākajiem medikamentiem.
4×4 treniņš ir reāls darbs, tur nekāda dabas baudīšana nesanāks. Treniņš strādā lieliski arī tām dāmām, kam ir citas problēmas – augsts asinsspiediens, sirds vainagartēriju mazspēja vieglā pakāpē. Ja regulāri veiksi šo treniņu, iespējams, varētu iztikt bez sirds asinsvadu šuntēšanas.
Ja paralēli notiek vēža ārstēšanas process, tad nav noteikti jātrenējas divreiz nedēļā, pietiks ar reizi, bet otru tik un tā aizstāj ar lēnāku pastaigu, baudot dabu.
Citi lasa
Šo pašu intervālu treniņu var veikt ne tikai skrienot, bet arī nūjojot, slēpojot, braucot ar riteni.
- Iesildīšanās.
6–10 minūtes soļošana, lēns skrējiens. Līdz pirmajiem sviedriem. - Augstākas intensitātes periods.
4 minūtes. Intensitāte 80–90 procenti no maksimālās sirds darbības frekvences. Izmanto pulsometru. Ja pulsometra nav, tad intensitātei jābūt tādai, ka pēc ceturtās minūtes ir grūti elpot un runāt garos teikumos.
Mēģini atrast tādu tempu, kuru tu vari noturēt 4 minūtes, lai pietiktu spēka vēl piektajai minūtei. - Aktīva pauze.
3–4 minūtes zemāka intensitāte 60 procenti no maksimālās sirds darbības frekvences (iešana, lēns skrējiens).
Atjaunošanās fāze, aizvada uzkrāto pienskābi, atelpa nākamajām 4 intensīvajām minūtēm. - Atsildīšanās pēc četriem intensīvajiem piegājieniem.
3–5 minūtes (iešana, lēns skrējiens).