Šādu īpatnēju parādību debesīs neviens vēl nebija redzējis. Tas izskatījās gluži kā maza, spīdīga galaktika vai ievijies mākonītis. Turklāt tas esot virzījies uz priekšu. Kas tas varēja būs? Daudzi izteica minējumu, ka nu beidzot izdevies ar kameras aci iemūžināt citplanētiešu kuģi, bet citi apgalvoja, ka tas noteikti ir drons.
Kāds var paskaidrot, kas tikko pāri Mārupei pārlidoja, @boms_tricis @Latvijas_armija Flight radar 24 neko neuzrādīja, skaņas nebija ātrums kā lidmašīnai un slaidrās debesīs apkārt kā miglas bumba bija pic.twitter.com/lugCdPkz4Q
— Taisnības kalps 🇱🇻 (@taisnibaskalps) May 2, 2024Citi lasa
Tomēr skaidrojums izrādās krietni vienkāršāks, kā varētu šķist. Tas bija uzņēmuma «Space X» nesējraķetes pakāpe, kuras izpūsto gāzu un tvaiku mākoni apspīdēja sauli un debesīs radīja īpatnēju veidojumu. Nesējraķete virs Latvijas bija redzama, jo tā tika palaista dienvidrietumu virzienā. Parasti starti notiek austrumu virzienā.
Views of stage separation during the @Maxar 1 mission pic.twitter.com/avWsssSMSC
— SpaceX (@SpaceX) May 2, 2024
Vakardien, 2. maijā, ap plkst. 21.00 pēc Latvijas laika, Kalifornijā, ASV tika palaista «Space X» raķete «Falcon 9», kas devās misijā «Maxar 1». Šajā misijā no raķetes Zemes orbītā tika izlaisti divi satelīti pēc kosmosa tehnoloģiju kompānijas «Maxar» pasūtījuma. Vien pēc 8,5 minūšu ceļojuma, raķete atgriezās uz Zemes. Uzņēmums plāno tuvākajā laikā palaist vēl četrus satelītus. Šie satelīti ir aprīkoti ar augstas izšķirtspējas kamerām, kas spēj uzņemt izcilas kvalitātes fotoattēlus, kurus pēcāk varēs izmantot karšu izstrādei.