Kā uzsūkt sevī dabas spēku. Zāļu sievas Līgas Reiteres ieteikumi

Zāļu sieva, stāstniece un pirtniece no ventiņiem Līga Reitere visu savu mūžu nodzīvojusi, svinot dabas varenumu un dzīvojot veselīgi saskaņā ar mūsu senču zināšanām un tradīcijām. Ko no viņas varam mācīties?
Daba
Gundega Gauja
12. jūnijs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Ieva Andersone

Kā uzlabot garastāvokli dabiskiem līdzekļiem?

 •  Dziedāšana.
  Tā pēc būtības ir zaļa dzīvošana, jo dzieds ir asns, dziedāt ir asnot, dziedināt ir otru zaļu atdarīt, un dziedāšana ir dzīvesveids – zaļa dzīvošana. Sāc ar dungošanu – atrodi kādu skaņu, kas izdodas! Pašūpini skaņu, un tu jutīsi pārmaiņu no – uz. Tas izkliedē sasprindzinājumu, kas rodas no depresijas, stresa, uztraukumiem, dusmām, raizēm.
 • Laistīšanās.
  Ūdens liešana pār miesu palīdz izlīdzināt sasprindzinājumu, noņem aizdomu, dusmu radītu pārslodzi. Visu nost no prāta, no sirds, no dārga augumiņa – viss aiztek nost. Ja pati vai tev mīļš cilvēks noguris – ilgi laisti ar siltu ūdeni. To var darīt dušā, pirtī, ūdensmalā, var kaut tikai šļakstīties. Pirmajā brīdī liekas, ka gribas to ūdeni siltu kā pienu, bet tad jau sāk kāroties daudzveidības – leju druscītiņ siltāku, tad atkal remdenāku, tad siltāku un vēsāku, tad siltāku un aukstāku, un tā atpakaļ.

«Dzīvojot saskaņā ar dabu un tradīcijām, es nenogurstu.»

Kā veselīgāk atpūsties naktī?

 • Gulēt plikam.
  Plikam gulēšana dod labu atpūtu, jo miesa var elpot. Āda ir lielākais elpošanas orgāns, tā izelpo ļoti daudz sliktā, bet jāguļ tā, lai neelpo to visu arī atpakaļ. Izelpotajam jātiek prom. Tāpat vajag gulēt gultasveļā un naktsveļā, kas nedzirksteļo! Jo katra dzirkstele ir izlādiņš, un tas atņem tik daudz enerģijas. Plikam guļot nekas nedzirksteļo! Es guļu kārtīgos linu palagos, uz jērādām, zem vilnas deķiem un spalvu segām. Ziema vai vasara – man ir vienādi deķi! Jābūt smagumam, kas piespiež gulēt.

Kā veselīgi padzerties?

 • Svaigs citronūdens.
  Man garšo tūlīt un tagad taisīts citronūdens. Kaut 15 minūtes stāvējis, atreaģējis citronūdens rada skābu vidi organismā, bet tur jau tā skābes par daudz. Lai radītu sārmainu vidi – vajag dzert svaigu, tikko sataisītu.

Novērtē rakstu

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs