• Pie Kongresu nama plāno protestēt pret klimata krīzi

  Klimata pārmaiņas
  Ziņu aģentūra LETA
  20. septembris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Attēlam ir ilustratīva nozīme
  Foto: Unsplash
  Attēlam ir ilustratīva nozīme
  Piektdien, 23.septembrī plkst.18 Kongresa nama laukumā, iepretim Krievijas vēstniecībai, notiks klimata krīzei veltīta sapulce un protests, aģentūru LETA informēja organizācijā «Fridays For Future Latvia».

  Vienlaikus dažādas protesta akcijas notikšot arī citviet pasaulē. 

  Aktīvisti vēlas pievērst uzmanību vajadzībai Eiropā un Latvijā ieviest klimatam nekaitīgus atjaunīgos energoresursus, kā arī faktam, ka Latvija joprojām izmanto Krievijas fosilos resursus, tāda veidā atbalstot karu Ukrainā.

  «Eiropas Savienība desmitiem gadu ir ignorējusi aicinājumus steidzami pāriet uz ilgtspējīgiem energoresursiem, radot priekšnosacījumus Krievijas iebrukumam Ukrainā. Bažas rada arī starptautisko kapitālistu plāni gāzes ieguves dēļ postīt Kongo purvaiņu mežus, kas ir ļoti svarīga «Āfrikas zaļā plauša»,» norāda organizācijā.

  Tāpat tiek vērsta uzmanība uz faktu, ka 60% atjaunīgās enerģijas Eiropas Savienībā tiek iegūta, dedzinot koksnes biomasu, kuras dēļ izcērt mežus gan Latvijā, gan citviet.

  «Fridays For Future Latvia» ir daļa no starptautiskās «Fridays For Future» kustības, kas kopš 2019.gada visā pasaulē pulcē miljoniem jauniešu gājienos un streikos, kur pieprasa klimata krīzes risināšanu. Latvijā klimata gājieni iepriekš pulcējuši līdz pat diviem tūkstošiem cilvēku.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē