• Latvijas Nacionālā opera un balets pavasarī aicina baudīt daudzveidīgus mākslas notikumus

  Opera
  Santa.lv
  Santa.lv
  21. februāris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Latvijas Nacionālā opera un balets 2022. gada pavasarī priecēs skatītājus ar operu «Dons Žuans», «Amāls un nakts viesi» un baleta «Ņižinskis» jauniestudējumiem, izcilu operdziedātāju – Elīnas Garančas un Gintera Groisbeka – solokoncertiem, kā arī citiem spožiem mākslas notikumiem.

  Džuzepes Verdi operas «Aīda» leģendārais iestudējums Ilmāra Blumberga radītajā vizuālajā veidolā un Māras Ķimeles režijā uz skatuves atgriezīsies 6. martā. Pie diriģenta pults stāsies izcilais itāļu operu interprets maestro Pjērs Džordžo Morandi. Galvenās lomas interpretēs Tatjana Trenogina, Andris Ludvigs, Anna Matisa, Rihards Mačanovskis un Pavlo Balakins. Operas «Aīda» izrādes notiks arī 9. un 12. martā.

  Pjēra Džordžo Morandi muzikālajā vadībā 19. martā notiks arī Džuzepes Verdi operas «Luīze Millere» koncertizpildījums. «Luīze Millere» ir traģiska melodrāma trīs cēlienos pēc Frīdriha Šillera lugas «Mīla un viltus» motīviem. Darbā Verdi pievērsies sev iecienītai tēmai – mīlestības konfliktam starp tēviem, bērniem un viņu mīļotajiem cilvēkiem. Šis būs pirmais operas atskaņojums Latvijā.  Koncertizpildījumā lomas interpretēs solisti Jūlija Vasiļjeva, Rinalds Kandalincevs, Deivids Džunghuns Kims, Rihards Mačanovskis, Monika-Evelina Līva, Pavlo Balakins, Laura Grecka un Artjoms Safronovs.

  Jaunajā zālē 26. martā pirmizrādi piedzīvos Džankarlo Menoti opera bērniem «Amāls un nakts viesi». Tas ir Menoti populārākais darbs, kas jau vairāk nekā septiņdesmit gadu regulāri tiek uzvests visā pasaulē. Opera tika radīta 1951. gadā pēc telesabiedrības NBC pasūtījuma.  Jauniestudējumu veidos muzikālais vadītājs un diriģents Andris Veismanis, režisori Anta Priedīte un Gundars Silakaktiņš, scenogrāfs Aigars Ozoliņš un kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa. Iestudējumā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas solisti un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi.

  14. aprīlī pirmizrāde Latvijas Nacionālā baleta jauniestudējumam – izcilā mūsdienu horeogrāfa Marko Gekes laikmetīgajam baletam «Ņižinskis» ar Kloda Debisī un Friderika Šopēna mūziku. Iestudējums atklāj baleta leģendas Vaclava Ņižinska dzīves nozīmīgākos brīžus uz skatuves un ārpus tās, parādot ciešo mākslas un neprāta saikni. «Ņižinskis» pasaules pirmizrādi piedzīvoja dejas kompānijā «Gauthier Dance» Štutgartē 2016. gadā. Kopš tā laika iestudējums plaši izrādīts visā pasaulē. 2017. gadā Marko Geke par šo iestudējumu saņēmis Itālijas dejas balvu «Danza&Danza». Jauniestudējuma muzikālais vadītājs būs Mārtiņš Ozolinš. Titullomā Aidens Viljams Konefrijs vai Kristaps Jaunžeikars, Sergeja Djagiļeva lomā – Antons Freimans vai Filips Fedulovs.

  Lielajā zālē 18. aprīlī notiks koncerts «Gidons Krēmers un Kremerata Baltica – 100. Kopīgais gadsimts».  Koncertā pasaulē plaši pazīstamais kamerorķestris «Kremerata Baltica» un tā mākslinieciskais vadītājs, vijolnieks Gidons Krēmers atskaņos jubilejas koncertprogrammu.

  21. aprīlī gaidāms īpašs notikums – pasaulslavenā latviešu mecosoprāna Elīnas Garančas solokoncerts. Pie Latvijas Nacionālās operas orķestra pults stāsies ievērojamais un iemīļotais diriģents Karels Marks Šišons.

  Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē 18. maijā jau desmito reizi notiks klasiskā un laikmetīgā baleta vakars «Iespējams…», kur savus darbus rādīs jaunie horeogrāfi un dejotāji.

  19. maijā pirmizrādi piedzīvos Volfganga Amadeja Mocarta opera «Dons Žuans». Jauniestudējumu veidos muzikālais vadītājs un diriģents Alesandro de Marki un režisors Marselo Lombardero, kurš Latvijas publikai pazīstams pēc operas «Figaro kāzas» iestudējuma 2014. gadā. Radošās komandas rokās opera «Dons Žuans» kļuvusi par ironisku un melnu komēdiju.

  31. maijā pirmo reizi Latvijā solokoncertu sniegs viens no šobrīd izcilākajiem basiem pasaulē Ginters Groisbeks. Koncerts ar pianistes Aleksandras Golubickas klavieru pavadījumu notiks Lielajā zālē ar nolaistu dzelzs priekškaru, nodrošinot unikālu akustiku kamermūzikas izpildīšanai.

  Biļetes var iegādāties LNO un Biļešu Paradīzes kasēs, kā arī internetā.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē