Borowa MC mūziķis Aigars Runčis: Latgales cilvēki ir vīlušies valstī

Vysskaistuokū meitini jimšu pi sevis un dzeivuošu myužu laimeigi – plūcot košas uzvaras puķes, reiz dziedāja Borowa MC. Latgales mūzikas grupas idejas un dziesmu tekstu autors Aigars Runčis, tagad LMT Biznesa izaugsmes dienesta direktors, atceras, cik daudzi pirms tam neticīgi vīpsnāja: «Kam tas vajadzīgs! Latgaliešu valodā? Tas nevienu neinteresē! Kas jūs par grupu, ja nemaz dziedāt nemākat!» Tomēr viņiem izdevās.
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Foto: Matīss Markovskis

– Šogad Borowa MC svin 20 gadu jubileju. Tāds laiciņš pagājis… 
– Jā… Toreiz tas bija traks virpulis un piedzīvojums. Nebijām mārketinga speciālisti, kas izskaitļotu katru gājienu, bet gājām, darījām, ļāvāmies, pieļāvām kļūdas un muļķības. Interesantākais, ka ne toreiz, ne tagad man ar dziedāšanu nav pilnīgi nekāda sakara. Nelepojos, bet fakts paliek fakts: es joprojām nemāku dziedāt! Mācoties vidusskolā, man radās ideja par mūzikas grupu. Sāku rakstīt tekstus latgaliski, drīz palaimējās satikt īstos cilvēkus – Ingaru Gusānu un Guntru Kuzminu. Viņi prot gan radīt mūziku, gan dziedāt! Ingars ir 12 gadu par mani vecāks, es vēl nebiju pilngadīgs, Guntra arī jauna. Tagad smejamies – kur vecāki skatījās! Viss saslēdzās: bijām interesanti īstajā vietā un laikā un notika muzikālais brīnums.

Latgales cilvēki ir vīlušies valstī, un pabērna loma atstāj zināmu nospiedumu. Atsevišķās sabiedrības grupās nesen bija šūmēšanās par seriālu Šķelšanās – kas tik tur neesot, cik viss drausmīgi!

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē