Ģimenes ārste Māra Meldere: Lauku ārstes nevar pat normāli aiziet dekrētā

Pirms trim gadiem ģimenes ārste Māra Meldere atgriezās Latvijā un pārņēma ārsta praksi Rojā. Tas notika pēc deviņu gadu prombūtnes rezidentūrā Vācijā. Nesen daktere publicēja ironisku vēstuli par lauku ārsta sūro ikdienu. Diemžēl tie, kam vēstule bija visvairāk adresēta – Veselības ministrija –, klusē, bet negaidīti atbalstoši izrādījās pacienti.
Arta Lāce
Foto: Matīss Markovskis

Māras Melderes ģimenes ārstes praksē pirmais mūs sagaida Reinis Melderis, Māras vīrs. Viņš te ir brīvprātīgais palīgs. «Vienai būtu sarežģīti tikt galā ar tehnisko pusi, birokrātiju un atskaitēm. Sākumā pacienti, zvanot uz praksi, lika nost klausuli, jo telefonu pacēla vīrietis,» ar smaidu atceras daktere. «Es Mārai palīdzu optimizēt darbu,» saka Reinis un nodemonstrē programmiņu, kuru izveidojis, lai pēc dzimšanas datiem varētu atrast, kādas potes un profilaktiskās apskates katram pacientam vajadzīgas. Rojā atrast ārsta palīgu par valsts noteikto atalgojumu ir teju neiespējamā misija, un Māra savu palīgu dala ar vēl vienu dakteri. 

Kad valsts paziņoja, ka paredzētais algu pielikums atkal ir mazāks par solīto un vairs nefinansēs trešo darbinieku ģimenes ārsta praksē, dakterei apskrējās dūša – viņa uzrakstīja atklātu stāstu par savu ikdienu. Par granulu maisiem, kas jāstaipa pašai, par izmaksām, kas pieaug, bet valsts uzskata, ka pietiek ar 2,85 eiro par mājas vizīti, uz kuru ģimenes ārsts brauc ar personisko auto, degvielu pērkot par savu naudu…

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+