Seksualitātes pētniece Ieva Sīmane: Es degu par sieviešu orgasmu

Pirms pāris gadiem Ieva Sīmane atstāja labi apmaksātu darbu starptautiskā uzņēmumā, lai pievērstos tam, kas patiesībā viņu interesē visvairāk, – seksualitātes pētniecībai. «Bija laiks, kad arī es par savu seksualitāti biju nopietni nobijusies,» atzīstas Ieva. Tagad viņa ir vienīgais seksa un attiecību koučs Latvijā, māca cilvēkiem spēju dzīvot baudpilni un aicina katru atrast savu īpašo šīs vasaras rituālu.
Gundega Gauja
Gundega Gauja
Foto: Matīss Markovskis. Stils: Ginta Vītola

Pieturzīmes

•  Sertificēts seksa un attiecību koučs.
•  Psihoterapeite apmācībā.
•  Raidieraksta Par baudām veidotāja.
•  Triju grāmatu autore.
•  Ir laimīgās attiecībās.
•  Meitas un dēla mamma.

 

– Kā ir iesākusies tava vasara? Vai nav tā, ka ap šo laiku liela daļa cilvēku attopas, ka dzīve taču ir jābauda, un tāpēc tev ir vairāk darba? 
– Tā ir, līdz ar ziedēšanu atdzīvojas libido. Cilvēkiem parādās tāda ekstra enerģija un ekstra vēlme baudīt dzīvi, baudīt sevi, līdz ar to man šobrīd tiešām ir vairāk darba konsultācijās. Ir daudz grupu pasākumu, retrītu, aicina uz vecmeitu ballītēm un dažādiem notikumiem. Bet vispār esmu iecerējusi šovasar atrast laiku arī kvalitatīvai atpūtai un baudai. Tas noteikti ir jāieplāno – garšīgi paēst, izkustēties, doties uz masāžām utt. Gribētos atrast vienu vai divas nedēļas, kad tikai gūstu ķermeniskas un garīgas baudas – dabā, kopā ar sev mīļiem cilvēkiem. Vasaras saulgriežos būšu pie draugiem riktīgi autentiskos pagānu svētkos, un tas noteikti arī būs kārtīgs enerģijas lādiņš, jo vasara jau vispār ir par enerģijas uzkrāšanu. Tāpēc jau mēs atplaukstam!

Tiklīdz ir veselības grūtības, seksualitāte izslēdzas pirmā.

– Tātad arī atpūta ir jāplāno un neko nedrīkst atstāt pašplūsmā? 
– Noteikti! Ja man ir kādas veselības grūtības, pirmais, kā es to izjūtu (un aicinu arī citus to pamanīt), – cieš libido. Tā ir tā mūsu kopējā ķermeniskā, garīgā, radošā enerģija vispār dzīvot. Tiklīdz ir veselības grūtības, seksualitāte izslēdzas pirmā. Tas ir lakmusa papīriņš – stop! Tagad tev ir jāizdara kaut kas labs sev, lai atgūtos, lai atkal gribētos baudīt, svinēt. Pirms diviem gadiem man bija viszemākais, depresīvākais dzīves punkts, kad izdegusi aizgāju no algota darba starptautiskā biznesa vidē. Pārdošana ir viens no visvairāk izdedzinošajiem darbiem. Paralēli bija šķiršanās no man ļoti svarīgām, bet arī izdedzinošām attiecībām. Līdz tam seksualitāte plūda apvienojumā ar visu manā dzīvē, bet šī bija reize, kad biju par savu seksualitāti reāli sabijusies. Pēkšņi vairs nejutu sevi kā seksuālu būtni, mēģināju sevi modināt, kaut kā atdzīvināt savu seksuālo kodolu un sapratu, ka man neizdodas! Biju pārgurusi, nomocījusi sevi. Tad sekoja garš rehabilitācijas process. 

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē