Pirkstu krakšķināšana.
Kaitinoši? Bet ļoti noderīgi!

Ir cilvēki, kuriem patīk ik pa brīdim krakšķināt pirkstus. Diezgan kaitinošs ieradums, vai ne? Taču izrādās – kaulu krakšķināšana patiesībā ir visai jēgpilna nodarbe, tātad krakšķinātāji intuitīvi ir atraduši veidu, kā palīdzēt savam ķermenim. Vai tiešām mums visiem vērts iemācīties lauzīt pirkstus?
Gundega Gauja
Gundega Gauja
Foto: Shutterstock

Konsultē
SVETLANA BOGDANOVA,
ortopēdijas tehniķe Veselības centrā 4.

 

Pārsteidzoši – kā gan pirkstu izliekšana nedabīgā leņķī, līdz kaut kas nokrakšķ, var nākt par labu veselībai? Izrādās – var gan un kā vēl var.

Vēl nemaz ne tik sen valdīja uzskats, ka lauzīt un krakšķināt pirkstus nav labi, jo tā var nodarīt sev kaitējumu, nemaz jau nerunājot par to, ka tas ir kaitinoši apkārtējiem. Tagad medicīnas uzskati par šo ir pilnībā mainījušies. Starptautiski pētījumi rāda – tiem, kuri regulāri izkrakšķina roku un arī kāju pirkstus, ir labāka pirkstu locītavu veselība ar visu no tā izrietošo. Pārsteidzoši – kā gan pirkstu izliekšana nedabīgā leņķī, līdz kaut kas nokrakšķ, var nākt par labu veselībai? Izrādās – var gan un kā vēl var. Piemēram, kāju pirkstu izkrakšķināšana pozitīvi ietekmē ne tikai visas pēdas, bet arī ceļu, gūžu un pat mugurkaula stāvokli. Kā tas notiek? 

Traumas uzkrājas

Jau kopš agras bērnības mēs uzkrājam daudzas dažādas traumas. Lielākoties par tām jau drīz vairs neatceramies, bet ķermenis traumas neaizmirst. «Pēc katras pirkstu locītavu traumiņas, sasituma, mežģījuma šajās locītavās veidojas bloki. Tās vairs nekustas tik viegli un brīvi kā pirms tam, lai arī cilvēks var to pat nepamanīt,» skaidro ortopēdijas speciāliste Svetlana Bogdanova, kuras darba pienākumos ietilpst pēdu veselības un to riska zonu diagnostika, individuālo zolīšu izgatavošana.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+