Orgānu ziedošana. Izdari savu izvēli!

«Jaunajā gadā apņemos izdarīt… to, to un to,» tā gads iesākas daudziem no mums. Ir lietas, pie kuru risināšanas ķeramies ātri, un ir tādas, ko aizvien atliekam – ar domu: vajadzētu, bet gan jau kaut kad… Kā būtu, ja šo gadu tu uzsāktu ar stingru apņemšanos beidzot noformulēt skaidru nostāju jautājumā par savu orgānu ziedošanu pēc nāves? Tu esi par vai pret to? Ja vēlies, lai tas būtu tavs, nevis citu lēmums, izvēli jau laikus izdari pati, atstājot par to oficiālu ierakstu. Arvien vairāk cilvēkiem Latvijā šī doma šķiet pieņemama.
Gundega Gauja
Gundega Gauja
Foto: Shutterstock

Konsultē
Jurijs Bormotovs, 
Nacionālā transplantācijas koordinācijas dienesta vadītājs, anesteziologs reanimatologs

Latvijā visbiežāk ir vajadzība pēc tiem orgāniem, kuru transplantācijai pastāv īpašas, valsts uzturētas programmas – tādas ir nierēm, sirdij, aknām.

Tas ir pienākums

«Šobrīd mēs dzīvojam tādā visai neparedzamā un bīstamā pasaulē. Un būtībā tas ir katra pilsoņa pienākums – atstāt valstij ziņu par to, kāda ir cilvēka nostāja orgānu ziedošanas jautājumā. Tas būtu gluži tāpat kā saņemt pasi vai ID karti vai piedalīties vēlēšanās un nobalsot – tā ir apzināta izvēle, kas jāizdara laikus. Turklāt tagad to izdarīt ir daudz vienkāršāk nekā iepriekš,» pauž Nacionālā transplantācijas koordinācijas dienesta vadītājs Jurijs Bormotovs. «Veicot oficiālu atzīmi par savu orgānu ziedošanu vai neziedošanu pēc nāves, cilvēks uzņemas atbildību un lemj par sevi, jo mēs taču negribam, ka izšķirošā brīdī par mums lemj kāds cits?

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+