• Dailes teātris 101. sezonā piedāvās 11 jauniestudējumus

  Kultūra
  Santa.lv
  Santa.lv
  27. augusts, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Marko Rass
  Dailes teātris šogad svin simtgadi, jubilejas gadā skatītājiem piedāvājot 11 jauniestudējumus. Kā centrālais notikums iecerēta teātra dibinātājam Eduardam Smiļģim veltītā izrāde Smiļģis.

  Sezonu  teātris uzsāks ar angļu rakstnieka Roberta Aika darba Ārsts iestudējumu Gata Šmita režijā, kura pirmizrāde paredzēta 18. septembrī.

  Dailes teātra simtgades sezona tiks atzīmēta visa gada garumā ar dažādiem mākslas notikumiem, bet svinību kulminācija paredzēta 2021. gada novembrī – jubilejas gada noslēgumā. Tad notiks koncerts Dailes oratorija un gaismas un mūzikas performance, kas būs vērojama no ēkas ārpuses.

  “Jau šī gada novembrī skatītājiem piedāvāsim Dailes teātra dibinātājam, režisoram Eduardam Smiļģim veltīto izrādi Smiļģis. Tāpat īpaši šai jubilejai sadarbībā ar maestro Raimondu Paulu ir ierakstīts un tiks izdots instrumentālās mūzikas albums, kurā iekļauta maestro Dailes teātrim komponētā mūzika,” stāsta Dailes teātra direktors Juris Žagars.

  Teātra jaunā simtgade ir sākusies arī ar vērienīgiem remonta un labiekārtošanas darbiem ēkā un tās apkārtnē. “Šis ir jaunas simtgades sākums teātrim, un tas nāk ar pārmaiņām: sakārtota tiek ne tikai ēka, iegūstot modernu siltumizolāciju, bet arī tiek uzlabots tehniskais nodrošinājums un remontētas telpas. Tāpat esam veikuši korekcijas personālsastāvā. Cerams, ka visas šīs pārmaiņas ir padarījušas teātri ekonomiski efektīgāku. Bet pats galvenais – mums ir lielisks nākamās sezonas repertuārs, kurā, mūsuprāt, ideālā balansā būs moderna dramaturģija un klasika, kvalitatīva komēdija un nopietna drāma Latvijas un ārvalstu režisoru interpretācijā,” skaidro Juris Žagars.

  Lielajā zālē plānotas sešas pirmizrādes. Roberta Aika darba iestudējumam Ārsts ar Vitu Vārpiņu titullomā pirmizrāde paredzēta 18. septembrī.

  Dramaturģes Māras Zālītes Dailes teātra dibinātājam, režisoram Eduardam Smiļģim veltītā izrāde Smiļģis mākslinieciskā direktora Viestura Kairiša režijā pirmizrādi pieredzēs 20. novembrī.

  17. decembrī paredzēta aktrises Rēzijas Kalniņas jubilejas koncerta pirmizrāde Dāvja Sīmaņa režijā. Nākamo jauniestudējumu veidos arī režisors Intars Rešetins – tā būs komēdija Totāla izgāšanās pēc Henrija Luisa, Džonatana Šēra un Henrija Šīlda lugas motīviem, bet Eižena Jonesko absurda komēdijas Degunradži iestudējums Eiropā pazīstamās ungāru režisores Ildiko Gasparas vadībā pirmizrādi piedzīvos 19. martā.  

  Sezonu teātris noslēgs ar Rūdolfa Blaumaņa Skroderdienām Silmačos Justīnes Kļavas svaigā un mūsdienīgā dramatizējuma versijā, kurai jaunu muzikālo ietvaru komponē maestro Raimonds Pauls. Pirmizrāde plānota 2021. gada 21. maijā.

  Pirmā pirmizrāde Mazajā zālē notiks 9. oktobrī. Tas būs godalgotā britu dramaturga Dankana Makmillana lugas Monstrs iestudējums Dmitrija Petrenko režijā.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē