«Man aizvien sāp.» Tapusi intīma un atklāta grāmata par Mārtiņu Rītiņu

«Viņš man ļoti uzticējās,» par šefpavāru MĀRTIŅU RĪTIŅU PDz saka Rīgas Juridiskās augstskolas pasniedzēja un bijušā politiķa Jāņa Jurkāna mīļotā sieviete. Mārtiņš ir viņas meitas krusttēvs, un Rītiņa pārsteidzošo dzīvesstāstu LINDA APSE iemūžinājusi grāmatā De Profundis, – Mārtiņš Rītiņš.
Gita Vīksne
Foto: no personiskā arhīva (Liene Pētersone)

Neko nezināju par Mārtiņa alkoholismu. Mēs par to nekad nebijām runājuši – ne to, kā viņš tajā nonāca, ne to, kā no tā izķepurojās.

Maz zināmās dzīves lappuses – par seksuālo orientāciju un atkarību

«Pazīstu Mārtiņu jau gandrīz 30 gadus, viņš ir manas meitas krusttēvs,» par restorāna Vincents šefpavāru PDz saka filoloģijas zinātņu doktore Linda Apse. Nākamnedēļ dienasgaismu ieraudzīs viņas grāmata, kurā populārais šefpavārs pirmo reizi atklāti izstāstījis par savas dzīves skaudrākajiem mirkļiem – par to, ko izjutis savas seksuālās orientācijas dēļ, un brīdi, kad par to izstāstījis savai mammai, par alkoholismu un izkļūšanu no ļergas elles, par mīlestību no pirmā acu skatiena un sabrukšanu pēc šaušalīgas šķiršanās. «Neesmu radījusi ko oriģinālu un jaunu, bet esmu mēģinājusi izstāstīt stāstu, kas jau ir šajā pasaulē. Es Mārtiņa stāstu esmu ietērpusi vārdos, lai to varētu izlasīt arī citi,» saka Linda un atzīst – grāmata neesot bijusi viņas ideja.

«Šā gada sākumā, mājsēdes laikā, Mārtiņš man teica, ka grib satikties. «Par mani grib rakstīt grāmatu,» viņš man pastāstīja. «Brīnišķīgi!» es atbildēju. Biju šad tad palīdzējusi Mārtiņam ar tekstiem gan latviešu, gan angļu valodā. «Es gribu, lai tu par mani raksti,» viņš pēkšņi paziņoja. Man tas bija šoks. Šo gadu biju plānojusi veltīt atpūtai, un man šķita, ka ir absolūti nepareizs laiks kam šādam. Uzdevu Mārtiņam provokatīvu jautājumu: «Kāpēc es?» Viņš atbildēja: «Tāpēc, ka es tev uzticos.» Kaut kādā ziņā jutos savažota, un tajā pašā laikā bija arī atbildības izjūta.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē