Ziemas atrauga – pavasara nogurums. Kā ar to cīnīties?

Šķiet – nu, absolūti neloģiski! Pavasarī saules gaismas ir vairāk, tevī būtu jāielīst enerģijai un dzīvespriekam, bet diemžēl notiek pretējais – parādās nogurums.
Anija Pelūde
Anija Pelūde
Foto: Shutterstock

Skaidro
Dr. DANA MISIŅA,

•  Ģimenes ārste un sabiedrības veselības konsultante Veselības centrā 4
•  Honkongā ieguvusi akupunktūras ārstes sertifikātu. 
•  Lielbritānijā ieguvusi sabiedrības veselības maģistres grādu. Veic profilaktiskās pārbaudes un izvērtē veselības problēmu riskus.

Svarīgi arī noskaidrot, ko katrs saprot ar vārdu nogurums. Pirms nākt pie ārsta, es ieteiktu uzdot sev četrus jautājumus.

– Citāts no ieraksta Feisbukā: «Mūsu pilsētas aptiekā strādā varen ņipra vit­amīnu tirgotāja – aptiekāre. Kundze ar noguruma simptomiem pirms manis aizgāja ar trim dažādiem iepakojumiem, un arī man tika piedāvāts C vitamīns… Jautājums: cik reižu kāds farmaceits pacientu nosūta pie ģimenes ārsta, lai pavasara nogurumu neatstātu bez ievērības?» Lai gan… kas tas vispār ir – pavasara nogurums? Mans jaunākais dēls, zinot, ka ar jums par šo tēmu runāšu, iesmēja, ka tagad tas taču esot tik populāri – ir ziemas slinkums, pavasara nogurums, tad vasaras laiskums un rudens depresija. Visu laiku kaut kas vainīgs! 
– Jūsu dēlam taisnība. Šādā veidā cilvēks mēģina rast izskaidrojumu savai sliktajai pašsajūtai. Šodien pieņemšanā arī kāda kundze teica: «Dakter, man laikam pavasara nogurums…» – «Cik ilgi jums ir tā miegainība?» – «Daudzus gadus…» Tātad sanāk, ka viņai ir arī rudens nogurums, ziemas nogurums… Cilvēkiem patīk koncentrēties tikai uz pavasari, jo viņiem šķiet, ka ziemā it kā loģiski būtu justies miegainākiem: drīkst trūkt vitamīnu, mazāk saules gaismas… Bet reāli nespēka problēma ir bijusi, piemēram, pusgadu vai pat ilgāk! Tāpēc pirmais uzdevums, ja jūti pavasara nogurumu, būtu sev godīgi pajautāt, cik garš ir pavasaris? Un visbiežāk, iedziļinoties tēmā, izrādās, ka tev tas ir bijis ļoti, ļoti garš.

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē