• 8 ieteikumi, kas palīdzēs izvēlēties veterināro klīniku

  Veterinārmedicīna
  Santa.lv
  Santa.lv
  27. marts, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Mājdzīvniekam ir vajadzīgs savs veterinārārsts, tāpat kā tev ir savs ģimenes ārsts. Kā atrast īsto?

  Dakteris sunim un kaķim

  1. Vispirms parunājies ar draugiem, paziņām, kolēģiem, uzzini, kāda ir viņu pieredze šajā jautājumā. Padomu vari vaicāt arī speciālistiem dzīvnieku patversmēs.
  2. Gan tavu ērtību, gan dzīvnieciņa interesēs ir, lai veterinārā palīdzība ir pēc iespējas tuvāk mājām, sevišķi ārkārtas gadījumos. Noskaidro, kādas klīnikas ir tavas dzīvesvietas apkaimē un kā līdz tām nokļūt.
  3. Painteresējies par darba laiku. Daļa veterinārārstu strādā darba dienās no pulksten 9 līdz 18, taču ir klīnikas un speciālisti, kas pieejami arī vēlākās vakara stundās, brīvdienās un pat naktīs. Ja par mājdzīvnieka pastāvīgo dakteri izvēlies speciālistu, kas pieejams ierobežotu laiku, drošības labad noskaidro arī to, kur atrodas tuvākā diennakts klīnika.
  4. Par to, vai konkrētais speciālists ir sertificēts, vari pārliecināties Latvijas Veterinārārstu biedrības mājaslapā, kur pieejams visu Latvijā oficiāli apstiprināto veterinārārstu saraksts un kontaktinformācija. Veterinārajā klīnikā redzamā vietā noteikti jābūt izvietotiem sertifikātiem un citiem apliecinājumiem par veterinārārstu izglītību un sasniegumiem.
  5. Katram gadījumam ieteicams noskaidrot, vai klīnikā vienmēr uz vietas ir ķirurgs vai arī viņš tiek izsaukts, ja nepieciešams; vai ir pieejama ultrasonogrāfija; vai tiek veiktas asinsanalīzes.
  6. Novērtēt potenciālo tava suņa vai kaķa pastāvīgo ārstu vislabāk var, pirmo reizi tiekoties, lai saņemtu, piemēram, pirmo vakcīnu un mājdzīvnieka pasi. Ja dakteris ar savu kompetenci, interesi un rūpību izraisa uzticību, tad pie šī paša speciālista, visticamāk, droši var doties arī tad, ja dzīvnieku piemeklējusi nopietnāka kaite.
  7. Bieži vien vizītē pie veterinārārsta nobijušies ir ne tikai mājdzīvnieki, bet arī viņu saimnieki. Augstu vērtējams tāds ārsts, kas vienlīdz profesionāli prot apieties gan ar dzīvnieciņu, gan viņa saimnieku. Tu noteikti vēlēsies zināt, kas tieši kait tavam mīlulim, un gaidīsi precīzas un izsmeļošas norādes, kā mājās turpināt rūpēties par savu draugu. Tāpat gribēsi just sapratni un uzmundrinājumu grūtā brīdī.
  8. Kārtīgi apskati veterināro klīniku – vai tā ir tīra un iekārtota funkcionāli un mājīgi? Var gadīties, ka tavam mājdzīvniekam jāpavada klīnikā nakts, tāpēc uzreiz novērtē, kāda ir nakšņošanas telpa. Kaķu būriem jābūt atsevišķi no suņu būriem, lai neizraisītu dzīvniekos stresu. Tāpat būriem jābūt tīriem, un tie nedrīkst nelāgi ost.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē