Abonē SANTA+ un saņem astrologa prognozi savam nākamajam gadam!
ABONĒT!
  • Zināms, cik daudzi mājas kaķi jau ir čipoti. Vai savu mīluli jau reģistrēji?

    Mājdzīvnieki
    Estere Jansone
    23. jūlijs
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Unsplash/Paul Hanaoka
    Latvijā ar mikroshēmu ir apzīmēti kopumā 30 957 kaķi un 203 mājas seski, liecina Lauksaimniecības datu centra (LDC) apkopotā informācija.

    Tostarp kopš 14.marta, kad Saeima pieņēma grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā un Veterinārmedicīnas likumā, līdz 1.jūlijam ar mikroshēmu tika apzīmēti 5557 kaķi un 15 mājas seski, bet kopš attiecīgo likumu stāšanās spēkā, proti, kopš 1.jūlija apzīmēti vēl 3033 kaķi un 13 mājas seski.

    Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) Mazo dzīvnieku veterinārārstu sekcijas pārstāve Lita Konopore pavēstīja, ka cilvēku aktivitāte kaķu apzīmēšanai ar mikroshēmu no brīža, kad tika pieņemti grozījumu likumā, bija negaidīti liela un arī pēc likumu grozījumu stāšanās spēkā interese saglabājas.

    Jautāta par kaķu apzīmēšanas ar mikroshēmu kontroli, viņa atbildēja, ka nekur pasaulē šādas darbības par nodokļu maksātāju naudu netiek veiktas.

    Tomēr, ja būs konstatēts pārkāpums, dzīvnieka īpašniekam atkarībā no pārkāpuma rakstura varēs uzlikt par pienākumu piespiedu kārtā apzīmēt dzīvnieku ar mikroshēmu vai arī piemēros sodu.

    Tāpat Konopore minēja, ka pēdējās izmaiņas regulējumā saistībā ar kaķu apzīmēšanu ar mikroshēmu stājās spēkā 17.jūlijā, kas līdz tam apgrūtināja veterinārārstu darbu, jo veterinārārsti nevarēja cilvēkiem paskaidrot, kuros gadījumos var izvēlēties kaķus neapzīmēt ar mikroshēmu.

    Viņa atzīmēja, ka izņēmuma grupas obligātai apzīmēšanai ar mikroshēmu ir nepieciešamas, jo nav jēgas ieviest likumus, kurus iedzīvotāji nepildīs. Tāpēc, piemēram,

    ar mikroshēmu nav jāapzīmē kaķis, kurš nepamet iekštelpas, jo nebūtu iespējams ieviest kontroles mehānismu, ar kuru valsts līmenī šādu apzīmēšanu kontrolēt.

    Konopore arī pauda, ka Latvijā, līdzīgi kā Lielbritānijā, ielas kaķus neapzīmē, bet tiem tiek nogriezta daļa auss, lai tos atpazītu no attāluma un atkārtoti netvarstītu. Ja neapzīmēts kaķis tiks konstatēts uz ielas, to var uzskatīt par klaiņojošu un nogādāt patversmē. Pēc tam, lai kaķi atgūtu, īpašniekam var nākties pierādīt, ka kaķis tam pieder un jautājumu skaidrot ar tiesas palīdzību.

    LVB ir brīvprātīga sabiedriska organizācija, kas apvieno veterinārmedicīnas izglītību ieguvušus veterinārārstus un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes studentus.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē