• Ko darīt, ja nav e-pasta, lai pieteiktos nekustamā īpašuma nodokļa atlaidei?

  E-paraksts
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  30. novembris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Lasītājs jautā: lai saņemtu nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi, līdz 1. janvārim jādara zināma sava e-pasta adrese. Ja tas nav iespējams, jāraksta iesniegums un jānorāda tam objektīvi iemesli. Sakiet, lūdzu, kas tiek uzskatīti par objektīviem iemesliem? Esmu vientuļā pensionāre, man nav ne datora, ne interneta.

  «Par objektīviem iemesliem tiek uzskatīti tādi gadījumi, kad, piemēram, nodokļu maksātājs nedarbojas elektroniskā vidē, jo nav tehniskā nodrošinājuma (datortehnikas), vai nav pieejami interneta pakalpojumi, vai arī ja nodokļu maksātājs dažādu objektīvu apsvērumu dēļ nav spējīgs efektīvi darboties elektroniskajā vidē, jo nav nepieciešamās spējas vai prasmes,» paskaidro Rīgas domes pārstāvis Mārtiņš Vilemsons.

  «Vēršam uzmanību, ka prasība reģistrēt elektronisko saziņas kanālu vai iesniegt iesniegumu par objektīviem iemesliem, kas liedz reģistrēt e-saziņas kanālu, netiek attiecināta uz nodokļu maksātājiem – pensionāriem, personām ar 1. vai 2. grupas invaliditāti, personām, kas atzītas par Černobiļas atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušajiem vai šīs avārijas seku likvidatoriem, personām, kurām Rīgas Sociālais dienests ir piešķīris maznodrošinātas vai trūcīgas mājsaimniecības statusu, un politiski represētām personām.»

  Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild Žurnāls Santa.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē