Viņš atzīmēja, ka, valkājot uzticamākus sejas aizsegus, katrs indivīds sniedz ieguldījumu arī visu pārējo aizsargāšanā.
«Mēs nevaram visu laiku valstī gaidīt tikai, kad ir kādi obligāti noteikumi – ir pašam jāseko līdzi pasaules notikumiem un atzinumiem. Ir pilnīgi skaidrs, ka drēbju maskām nav tā pati efektivitāte, kas ir ķirurģiskajām maskām, tām, savukārt, nav tik laba efektivitāte kā FFP2 maskām. Mans ieteikums un lūgums būtu virzīties prom no drēbju maskām, sevi labāk pasargājot,» pēc pirmdien notikušās valdošās koalīcijas partiju sanāksmes sacīja premjers.
Savukārt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) preses konferencē norādīja, ka viņa rīcība nav informācijas, kas norādītu, ka jautājums par noteiktiem sejas masku veidiem būtu Veselības ministrijas (VM) darbakārtībā.
Tāpat pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes Kariņš komentēja jautājumu par obligāto Covid-19 testu nepieciešamību, ar sabiedrisko transportu ieceļojot Latvijā, kam pagājušajā nedēļā valdībā nebija politiska atbalsta. Premjers pauda, ka šajā gadījumā pareizākais risinājums būtu uzklausīt VM ekspertus un, vadoties no tā, izdarīt lēmumus.
«Ir skaidrs, ka situācija ir dinamiska, tāpēc valdībai jābūt gatavai dinamiski pieņemt lēmumus,» norādīja Ministru prezidents.
Tikmēr ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) pirmdien informēja, ka varētu būt vakcinējušies 92% līdz 93% darbspējīgo iedzīvotāju. Nākamnedēļ atbilstoši pieejamajiem datiem tiks sniegts ziņojums valdībā par to, cik darbspējīgo iedzīvotāju vēl nav vakcinējušies, kādas sekas tas var atstāt uz darba tirgu, izrietēja no politiķa teiktā.