Latvijas spoku mednieki: Jo vairāk baidies, jo lielāka iespēja, ka gars dosies tev līdzi 1

Rit veļu laiks, un tas ir īpašs arī spoku medniekiem. Izrādās, tādi ir arī Latvijā. PĒTERIS VALDMANIS, DAGNIS IRBENIEKS.
Anastasija Kuzminova
Foto: Ģirts Ozoliņš (F64)

Kad rēgam vaicājām, vai viņš parāvis Danu aiz auss, rēgs smejoties mums atbildēja, ka tas tik tiešām bija viņš.

Bīstami un aizraujoši 

Viņi ir draugi, un bērnībā fanoja par tolaik populāro amerikāņu realitātes seriālu Ghost Adventures, kas stāstīja par paranormālām parādībām. Tas puišus tik ļoti aizrāva, ka viņi nolēma bērnības sapni realizēt dzīvē. Tagad jaunie vīrieši, gluži tāpat kā viņu bērnības elki TV ekrānā, pēta neizskaidrojamo. Paranormālo parādību izmeklētāji – autoskolas pasniedzējs Dagnis Irbenieks, režisors Pēteris Valdmanis, feldšeris Dans Minalto un programmētājs Toms Leinasars – ir apbruņojušies ar modernu tehniku un savu projektu nosaukuši par Echo. Viņi uzsver – savā būtībā esot skeptiķi, un nakts aizsegā dodas uz spokainām vietām, lai pierādītu vai – gluži otrādi – noliegtu paranormālu būtņu klātbūtni. Viņi uzņem dokumentālus video, kuros tiekot fiksēta garu klātbūtne, un šo materiālu papildina ar šausmeņu cienīgiem specefektiem. «Nekas cits dzīvē man nav devis tik daudz adrenalīna un spilgtu emociju kā pietuvošanās nāvei, jo ikviena došanās pamestā ēkā ir risks. Mums var uzbrukt bomži, alkoholiķi un narkomāni, arī pati ēka var sabrukt, un šī balansēšana starp dzīvi un nāvi ir neaprakstāma. Ja gribu vēl asākas izjūtas, reizēm pamestajās ēkās dodos viens pats,» PDz atklāj Dagnis. «Mēs cenšamies būt maksimāli objektīvi, mēģinām rast izskaidrojumu parādībām. Taču reizēm izskaidrojuma nav, un tad ir tikai šoks un pārsteigums – vai es tiešām šobrīd komunicēju ar mirušu cilvēku? Tas ir neaptverami!» aizrautīgi stāsta viņš.  

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē