Pāra intervija. Anna Panna ar vīru Kārli: Mums pietiek ar vienu bērnu

Kulināre ANNA BIRMANE (pazīstama arī kā ANNA PANNA) un fitnesa treneris KĀRLIS BIRMANIS, trīsgadīgās Hannas vecāki, atzīst, ka sevi var saukt par diezgan labiem vecākiem. Un smejoties abi piebilst: labi, ka bērns uzreiz nepiedzimst kā trīsgadnieks.
Ērika Bērziņa
Ērika Bērziņa
Foto: no personiskā arhīva. Paldies fotogrāfei LAURAI VINTEREI!

– Nesen nosvinējāt Hannas trešo dzimšanas dienu! Kā esat mainījušies kā vecāki šo triju gadu laikā? Kāda pieredze uzkrāta?
KĀRLIS: Drīzāk būtu jārunā par to, kā mēs kā cilvēki esam mainījušies. (Smejas.)

ANNA: Ir tāds teiciens, ka tu esi izcils vecāks līdz brīdim, kad tev pašam piedzimst bērns! (Smejas.) Ar mums bija līdzīgi. Pirms Hannas piedzimšanas mums bija savs viedoklis par bērnu audzināšanu un par to, kā bērniem būtu jāuzvedas sabiedrībā.

Anna: Negulēšana un neēšana ir divas lietas, ar kurām Hanna ir kārtīgi masējusi manas smadzenes.

Līdz brīdim, kad paši kļuvām par vecākiem. Jo tikai tad, kad saskaries ar konkrētu bērnu vecumu un izaicinājumiem, kas ir šajā vecumposmā, tu vari saprast, kāds vecāks esi, kā uz to reaģē, kā tolerē šo konkrēto situāciju. Ja godīgi, tad domāju, ka esam kļuvuši par diezgan labiem vecākiem.

KĀRLIS: Ne tāpēc, lai izklausītos iedomīgi vai pašpārliecināti… (Smejas.)

ANNA: Bet mērot bērna laimības skalā!

KĀRLIS: Es jūtu, ka atsevišķās situācijās nu spēju izrādīt patiesu empātiju. Agrāk biju daudz neiejūtīgāks un cietsirdīgāks. Bet, kad tev mājās ir mazs trīsgadnieks, pacietības mēram ir jābūt gana trenētam. Par laimi, neviens bērns nepiedzimst uzreiz trīsgadnieks. (Smejas.) Tad vismaz pieaugušie var tikt līdzi ar savu attīstības līmeni, sevišķi emocionālā un tolerances ziņā. 

– Kuras bija lielākās ilūzijas, kas zuda, pašiem kļūstot par vecākiem? 
ANNA: Pats sākums bija ļoti dramatisks, jo izrādījās, ka bēbīši neguļ. Protams, katram bērniņam ir citāds gulēšanas ritms, bet ir arī bērni, kam vienkārši nepatīk gulēt. Un tā mums bija ar Hannu. 

KĀRLIS: Jā, viņa negulēja tā, kā mēs bijām gaidījuši…

ANNA: Hanna modās un ēda ik pa 40 minūtēm. Šobrīd gan ar gulēšanu viss ir kārtībā. Apmeklējot dažādus terapeitus, miega konsultantus un citus speciālistus, sapratām, ka ir bērni, kam ir citāda nervu sistēma, viņiem vajag mazāk miega naktī, un viņi neguļ diendusu, bet tāpat ir veseli un emocionāli stabili. Jau no paša sākuma meitas negulēšana bija tāds milzīgs grāvis, kurā braucām iekšā…

KĀRLIS: Mēģinot izpildīt kaut kādus normatīvus, cik daudz zīdainim ir jāguļ. Ne uzreiz spējām pieņemt esošo situāciju kā faktu un to, ka bērna negulēšana ir normāli.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

1 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+