Lietu loģikas apburti. Keramiķu duets «Ciparnīca Tals’ keramik’»

Rīgā mūs zina labāk nekā Talsos – saka keramikas darbnīcas Ciparnīca Tals’ keramik’ līdzdibinātājs Nauris Galviņš. Viņš kopā ar keramiķi Dianu Dzelmi piedāvā mūsdienīga dizaina māla traukus, uzsvaru liekot uz funkcionalitāti un estētisku vieglumu.
Ilze Šķietniece
Foto: Ieva Andersone

Darbnīcas Ciparnīca Tals’ keramik’ dosjē

  • Keramiķu duets Diana Dzelme un Nauris Galviņš. Diana keramiķes izglītību ieguvusi Rēzeknes Mākslas skolā, vēlāk studējusi pedagoģiju tagadējā Liepājas Universitātē. Savukārt Nauris ir viņas audzēknis. 
  • Izgatavo funkcionālus māla traukus un organizē nodarbības.
  • Kopš darbības sākuma veidojuši trīs izstādes, kurās atkāpušies no funkcionālā virziena un realizējuši savas radoši mākslinieciskās idejas.
  • Darbnīca un veikals atrodas Talsos (Lielā iela 30), un to apsaimnieko biedrība Ciparnīca.
  • Viņu darbiem var sekot līdzi Facebook un Instagram: @ciparnica.

Mūs kā divus praktiskos latviešus apbūra lietu loģika. Tas laikam arī bija galvenais iemesls, kāpēc pievērsāmies tieši funkcionālajai keramikai.

Keramikas darbnīca atrodas gleznainā ielā – pa ceļam uz Talsu Baznīckalnu. Lejā starp mājām vīd dīķis ar baltiem milzu burtiem vidū, tie veido uzrakstu Es i Tals. Ēkas parādes pusē atrodas picērija, kas mazliet samulsina, taču sazvanīta Diana mierina, ka viss ir pareizi. Ieeja Ciparnīcā atrodas mājas otrā pusē. Telpā apņem patīkams siltums, mājīgums un grauzdētu maizīšu smarža. Nauris rosās pie plīts, bet Diana tikmēr no lielā galda aši novāc izstādes traukus. Izstāde ar nosaukumu Nestabilitāte, kas izpelnījās mākslas pazinēju atzinību, bija apskatāma Talsu novada muzejā un nule noslēgusies. Uz violetā galdauta raiti izkārtojas pašu darinātie trauki ar uzkodām, un es pirmo reizi dzīvē kafiju dzeru no māla kausa. Tas pārsteidz ar materiāla patīkamo tekstūru un vieglumu.

Nejaušību virknējums

Ciparnīca sākās pirms vairāk nekā piecpadsmit gadiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+