Foto: «Mežauļu» saimniece Līga Broduža: Šī ir mana laimes zeme

Vēl ilgi pirms tapa Mežauļi, Līgai bija vīzija – sēžot uz terases, viņa skatās uz ceļu, pa kuru redz ejam sevi pašu, un – jūtas pa īstam laimīga. Uz jautājumu, vai tas ir piepildījies, viņa pasmaida un klusu atbild: «Absolūti. Šī ir mana laimes zeme.»
Dace Kaņepe
Foto: Matīss Markovskis

Mājas dosjē

  • Mežauļi atrodas Ķekavas pagasta Plakanciemā, viedā ciema – Mežinieku – teritorijā. Viedais ciems ir Latvijas Lauku foruma piešķirts statuss. Šobrīd tādu kopienu Latvijā ir astoņpadsmit.
  • Māja uzcelta 2008. gadā. 
  • Saimnieki – Raimonds un Līga Broduži. Ģimenē aug divas meitas, Maijai ir 12, bet Martai 9 gadi. Abas meitas mācās tālmācībā.
  • Līgai ir maģistra grāds uzņēmējdarbībā, viņa spēlē vairākus instrumentus kapelā Brička un vada Suntažu folkloras kopu Saule, māca mūziku bērniem un dienas centra jauniešiem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem. Raimonds ilgus gadus strādājis valsts pārvaldē un pēc profesijas ir uzņēmuma vadītājs, taču nu jau pāris gadu, tāpat kā sieva, dzīvo neatkarīgu – Mežauļu saimnieka – dzīvi. 
  • Mežauļos atrodas sociālais uzņēmums Dabas zirgi. Rīkojot pasākumus, uzņemot viesus un izglītojot sabiedrību, uzņēmums tur rūpi par zirgu labturības veicināšanu. Saimniecībā ir 18 zirgu, tostarp dzīvnieki ar īpašām vajadzībām. Vairāk informācijas atradīsi dabaszirgi.lv.

Līga te jau no sākuma jutusies kā dieva ausī, Raimondam pirmajos gados nav bijis viegli.

«Ar Raimondu esam kopā no sešpadsmit gadu vecuma. Pati uzaugu laukos – tepat šajā apkaimē –, bet Raimis ir Rīgas klusā centra bērns, mācījās 2. vidusskolā un bija pieradis, ka pilnīgi viss ir pie mājas – veikals, skola, kino. Tāpēc var teikt, ka es viņu atvedu no pilsētas uz laukiem,» stāsta Līga. Pie Mežauļiem gan abi tikuši krietni vēlāk un ne bez izaicinājumiem. «Sākumā bijām iecerējuši, ka uz vietu, kur dzīvo Līgas vecāki, atvedīsim vecu guļbūvi un iekārtosim tur sev māju.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē