Par vīrieti nepiedzimst, par to ir iespējams kļūt tikai laika gaitā

Ir gana daudz šķēpu lauzts, meklējot atbildi uz jautājumu, ko mūsdienās nozīmē būt vīrišķīgam vīrietim. Savu formulu lūdzām atklāt vīriešiem, kuri vairākas cīņas jau ir izcīnījuši.
Ieva Jātniece
Foto: no izdevniecības Žurnāls Santa arhīva, publicitātes materiāliem un LETA

Vīrišķība uzplaukst attiecībās

Spilgti atceros laiku, kad man bija desmit gadu un vecāki piedzīvoja sarežģījumus biznesā. Man ļoti gribējās viņiem palīdzēt, bet es jutos bezspēcīgs.

Latvijas miljonu vērtā uzņēmuma Printify dibinātājs un vadītājs JĀNIS BERDIGANS

Savulaik Hārvarda Universitātes pētījuma veicēji, kas meklēja atbildes uz jautājumu, kas cilvēkus dara laimīgus, secināja, ka vislielāko lomu spēlē savstarpēji ciešas saites starp cilvēkiem. Šis pētījums apstiprina manu pieņēmumu, ka vissvarīgākā vīrišķības pazīme ir spēja plānot un koordinēt savu dzīvi, lai spētu parūpēties par sevi un apkārt esošajiem cilvēkiem. 

Vīrišķība norūdās grūtos dzīves brīžos. Spilgti atceros laiku, kad man bija desmit gadu un vecāki piedzīvoja sarežģījumus biznesā. Man ļoti gribējās viņiem palīdzēt, bet es jutos bezspēcīgs. Pieredzētā izmisuma izjūta kalpoja par dzinuli turpmākajā dzīvē – esmu bijis gatavs darīt visu, lai nekad neatgrieztos pagātnes situācijā. 

Tagad daudz runā par dzimumu vienlīdzību. Man šķiet, ka vīriešiem un sievietēm vajadzētu būt vienlīdzīgiem savās tiesībās uz izglītību un darbu, tomēr nevajadzētu nonivelēt dabas dotās atšķirības. Jo skaistums rodams polaritātē – tieši tā nosaka seksuālo pievilkšanos starp dzimumiem. Manuprāt, ir lieliski, ja sieviete var atļauties būt maiga un trausla un ļaut, lai vīrietis par viņu parūpējas. Šai ziņā esmu klasiskā priekšstata par vīrišķību piekritējs.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē