Mūžīgais vīnmīļa jautājums – kādu vīna ledusskapi izvēlēties

«Kam tev vīna ledusskapis, vai tad ar parasto nepietiek?» nesen jautāja kāda kolēģe, kad būros, meklēdama piemērotāko skapi vīnam. Tāpēc uzrakstīju, kad un kāds vīna ledusskapis ir vajadzīgs vai nav.
Dana Sinkeviča
Dana Sinkeviča
Foto: Shutterstock

Ja ir vēlme kādu pudelīti uzglabāt ilgāk, lai nobaudītu vīnu tā labākajā dzīves posmā, tad uzglabāšanas ledusskapis būs vīna labākais draugs.

Vīns ir dzīvs – tas nozīmē, ka šis dzēriens laika gaitā attīstās. Savukārt tas nozīmē – ja jums nav vienalga, ko dzerat, agrāk vai vēlāk nonāksiet pie secinājuma, ka arī vīna uzglabāšanas apstākļi ir svarīgi gan tad, ja to glabājat īsu laiku, gan ilgtermiņā. Uzglabāšanas nosacījumi vīnam var iedot plusus, ļaujot parādīt savas labākās īpašības, taču var nodarīt arī skādi. Agrāk šo jautājumu atrisināja pagrabi, tagad cilvēki ar vīnu sirdī, bet bez pagraba izvēlas speciālus vīna ledusskapjus. Kāpēc? Jo šāds ledusskapis palīdz vīnu uzglabāt pareizāk, vienkāršāk un ērtāk; tas nodrošina stabilu un veselīgu vīna attīstību īsākā vai garākā laika posmā, un, protams, atbilstošā temperatūrā pasniegts vīns vislabāk demonstrēs savas garšas īpašības un aromātus. Šādus vīna ledusskapjus mājas lietošanai parasti iedala divās grupās: uzglabāšanai un ilgstošai uzglabāšanai, nogatavināšanai. 

Kad pietiek ar parasto ledusskapi?

Cilvēki, kuriem apritē parasti ir pāris pudeļu vīna ātrai lietošanai bez pretenzijām uz ilgstošāku glabāšanu un kurus vīns interesē tik daudz, kā izdzert kādu glāzi vakarā vai vīkendā ar draugiem, var iztikt ar parasto ledusskapi un naktīs gulēt mierīgi. Tikai pirms vīna baudīšanas jāatceras to savlaicīgi izņemt no ledusskapja, lai sasildītu līdz vajadzīgajai temperatūrai, ja nepieciešams. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+