Mācītājs Indulis Paičs par aiziešanu no Lutera draudzes: Šis lēmums nebija viegls

Mācītājs Indulis Paičs, kurš Lutera draudzē kalpojis vairāk nekā 20 gadu, burtiski tikko paziņoja par savu aiziešanu no draudzes. Lai gan šāds lēmums nav bijs viegls, Indulis saka – tā likusi sirds.
Agnese Meiere
Agnese Meiere
Foto: Lauris Vīksne

Šeit vairs nav mana vieta, šeit es kļūstu mazliet destruktīvs pret sevi un citiem.

AGNESE: Vaicāšu bez aplinkiem – kāpēc jūs aizejat no Lutera draudzes?

INDULIS: Tas, ka draudzēs mainās mācītāji, ir pilnīgi normāli. Īstenībā ir tikai daži izņēmumi, kad mācītāji kalpo konkrētā draudzē ļoti ilgu laiku vai pat visu mūžu. Lielā daļā gadījumu tas, ka kaut kas mainās, ir normāls dzīves cikls. Lutera draudzē esmu kalpojis vairāk nekā divdesmit gadu. Sākumā kā evaņģēlists, kurš kalpo un pilda visus uzdevumus, bet vēlāk kā mācītājs.

Runājot konkrēti par manu aiziešanu no draudzes… Šobrīd sakrituši daudzi apstākļi – gan mani personīgi pārdzīvojumi un sajūtas par to, ko un kā gribu darīt, gan procesi un norises draudzē. Proti, ne visam, kas pēdējos gados draudzē attīstījies, es varu iet līdzi.

– Ko jūs ar to domājat?

– Smalko balansu starp klasisko kristietību, kas, manuprāt, ir draudzes centrāls uzdevums, un dažādiem projektiem, kas paši par sevi ir interesanti un vajadzīgi un kas nāk klāt šai klasiskajai kristietībai. Mana sajūta ir, ka ļoti liels akcents bijis uz blakus projektiem un jaunām idejām, bet pamatdarbs, pamatplūsma no tā cietusi. Domāju, tāpēc arī mans kolēģis mācītājs Kaspars Simanovičs tieši šajā pašā laikā paziņoja par aiziešanu no draudzes.

Runājot par aiziešanas iemesliem – ir arī dažādas attiecību nianses, kas bijušas draudzes vadībā. Par tām gan mums jārunā savā starpā, privāti un jāmēģina saprast, kāpēc šīs attiecības ir tādas, kādas ir.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+