Žēlojot sevi, žēlojot bērnu, mēs situāciju neizmainīsim

Baiba Vasara-Beķere un Kaspars Beķeris nevairās runāt par savas ģimenes skaudro pieredzi – meitai Montai kopš dzimšanas ir kustību traucējumi un, lai pārvietotos, katru gadu nepieciešamas jaunas ortozes. Pateicoties labdarības akcijas Eņģeļi pār Latviju ziedotāju atbalstam, ortozes tiek sagādātas, taču ikdienas dzīvē izaicinājumu netrūkst – Montai katru dienu ir jāpārvar grūtības. Un zini, viņi visi ir īsti cīnītāji, bez nekādas čīkstēšanas un sevis žēlošanas.
Ērika Bērziņa
Ērika Bērziņa
Foto: Lauma Kalniņa. Stils: Ginta Vītola

Es nejutos sagrauta, darīju visu, lai mēs ātrāk tiktu uz mājām, jo slimnīcas vidē man bija grūti.

Kad ar Baibu un Kasparu tiekamies otro reizi – ne pie viņiem mājās, bet pie fotogrāfes studijā –, man ir sajūta, ka esam pazīstami jau ilgāku laiku. Varam gan kopā pasmieties, gan būt atklāti, ka bērnu audzināšana nav viegls uzdevums. Kaspars atzīst, ka kaut kā ar visu jau galā tiekot: «Mums iet līdzīgi kā citiem daudzbērnu ģimenes vecākiem, ir nogurums un rūpes par bērniem paņem ļoti daudz enerģijas…» Taču viņi nav vienkārša daudzbērnu ģimene, jo kopš dzimšanas meitai Montai ir reta slimība – artrogripoze. Slimība, kas izpaužas ar muskuļu vājumu, locītavu stīvumu un deformāciju. Taču ģimenes ceļš līdz meitas diagnozei un pareizai ārstēšanai nebija ātrs un viegls. Labi, ka viņiem pietika spēka, neatlaidības un cīņas spara, lai nepadotos un Montai palīdzētu nostāties uz kājām. Taču neviens speciālists nav izteicis prognozes, vai viņa kādreiz varēs staigāt bez palīglīdzekļiem.

 

Pavisam parasta grūtniecība

Baiba un Kaspars iepazinās pirms piecpadsmit gadiem kādā dzimšanas dienas ballītē – rīdziniece Baiba bija atbraukusi pie kolēģes uz Jelgavu, savukārt Kaspars bija šīs kolēģes bijušais klasesbiedrs. Baiba atceras: «Pirmais randiņš mums bija velobrauciens no Jelgavas uz Tērveti.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+