Biju kā uz kraujas malas: Limbažniece, grāmatizdevēja Anita Mellupe

Ar grāmatizdevēju, žurnālisti, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri ANITU MELLUPI iepazināmies vasarā kursos par ārstniecības augiem, un nevarēju vien sagaidīt, kad tiksimies otrreiz. Saules pielietā, dzestrā rudens rītā tas arī notika. Ja nebūtu jāfotografējas IEVAS Veselības vākam, mēs noteikti pazustu Limbažu dabas takās. Jo Anita nevar sēdēt mierā – viņa ir nemitīgā skrējienā!
Ilvija Melne
Ilvija Melne
Foto: Matīss Markovskis. Stils: Lolita Graudiņa

Vecmāmiņa pārdzīvoja 103 gadu slieksni. Reiz viņa manu acu priekšā kailām rokām nodzēsa uguni, kas bija izcēlies zem Ziemassvētku eglītes.

Lielais iedzimtības spēks

«Piedzimu Inkino sādžā, Tomskas apgabalā, Sibīrijā. Nācu pasaulē pirms laika – knapi septiņos mēnešos. Neviens mani pat nesvēra un nemērīja, un, lai nebojātu medicīnas statistiku, arī nepiereģistrēja. Un, kad man vajadzēja atkārtoti izgatavot dzimšanas apliecību, no Krievijas atsūtīja dokumentu ar vēlāku datumu.

Mamma bija zootehniķe un nevarēja atļauties sēdēt mājās pie bērna. Ik pa divām stundām viņa skrēja mājās un mani baroja. Par laimi bija vasara un pietiekami silts, bet es tik un tā biju ietērpta tādā kā kosmonauta apģērbā – kā kūniņā ar vates pildījumu, ko mamma bija uzšuvusi.

Piedzimu 24. jūlijā rītā. Mamma, zirga mugurā apjājusi ganības, apskatījusi fermas un pēc tam ar spaiņiem rokās nokāpusi līdz Obas upei, sajutusi, ka nav vairs labi… Viņa aiznesa ūdeni mājās un devās uz vietējo slimnīciņu. Tā desmitos no rīta ierados es. Un tikai tad visi sādžinieki uzzināja, ka izsūtītā zootehniķe Valentīna bijusi gaidībās. Apsveikumam sanesuši lauku ziedu klēpjus – pēcdzemdību palātā visi stūri bijuši pilni ar ziedu spaiņiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+