Aktīvā seniore, bērnu ārste Silvija Latkovska, kura ceļā uz Antarktīdu nokāvusi trīs vēžus

Bērnu ārste SILVIJA LATKOVSKA ir viena no Eiropas Sporta nedēļas BeActive vēstnesēm, jo tās devīze ir Piecelies un piecel citus. Vēzi viņa ir uzveikusi trīs reizes, un par spīti visām veselības ligām diendienā vingro, arī paguvusi apceļot teju vai visu pasauli. Aktīva, drosmīga, nesalaužama un iedvesmo – tāda savos 85 gados joprojām ir Silvija!
Ilvija Melne
Ilvija Melne
Foto: Matīss Markovskis. Stils: Alise Kraukle

Tēta prombūtne man bija ļoti dziļa brūce, kuru izjutu vissāpīgāk visā savā dzīvē.

Dzīves lielākā sāpe

«Esmu dzimusi un augusi Varakļānos. Līdz karam mana bērnība bija saulaina un skaista. Bet karš mūsu ģimenei izpostīja visu. Pirmkārt, kara laikā nodega mājas, palika tikai klētiņa, kur pēc tam dzīvojām. Otrkārt – paliku bez tēta. 

Sūrajos pēckara gados mamma mūs, trīs bērnus, audzināja viena, jo tētis vācu laikā bija ciema vecākais, tāpēc, lai izvairītos no padomju varas represijām, kara beigās, 1944. gada vasarā, viņš emigrēja uz ASV. Tēta prombūtne man bija ļoti dziļa brūce, kuru izjutu vissāpīgāk visā savā dzīvē. Pēc pamatskolas nolēmu doties uz 2. medicīnas skolu Rīgā. Iestājos māsu skolā, pēc tam pārgāju uz feldšeru un vecmāšu skolu. Sitos ar savu stipendiju viena pati, kā nu varēju. Un te sākas stāsts par manām attiecībām ar sportu… 

Varakļānu pamatskolā fizkultūras stundās biju aktīva, visu darīju. Un tur bija vienalga, kā esi apģērbies. Bet medicīnas skolā mācījās meitenes no visas Latvijas un arī no turīgām ģimenēm. Tur meitenēm sporta tērpi bija tādi, kādu nu kura varēja atļauties. Un tad es sāku kautrēties, jo man nebija glīta sporta apģērba. Sāku meklēt attaisnojumus, lai tik nebūtu jāiet uz nodarbībām. Un tikai sporta tērpa dēļ. Nonācu atbrīvotajā grupā, un tā es tur nīkuļoju… Nekāda sporta aktīviste nebiju. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+