Rūta Reinika-Preisa: Biju gatava briesmīgākajam laikam savā mūžā 1

Tikšanās ar RŪTU REINIKU-PREISU ir viena no tām, kad, uzsākot sarunu, nākas strauji pārskatīt savus nez kur radušos priekšstatus par sarunu biedru. Rūtas tiešums, īstums un veselīgi racionālā pieeja dzīvei ir patīkami veldzējoša pārmaiņa pasaulē, kurā tik daudzas lietas ir pārlieku sarežģītas, uzpūstas vai atrautas no realitātes. Intervijā SANTAI pirms astoņiem gadiem Rūta runāja par mīlestību un dzīvi Norvēģijā, un šķita, ka Latvijā viņa vairs neatgriezīsies. Bet viņa atgriezās. Apprecēja latviešu puisi un nesen kļuva par māmiņu.
Zane Blanka
Zane Blanka
Foto: Aiga Rēdmane. Stils: Laila Trilopa

Atbraucu pie sasistas siles, naudas nebija, bija jāprasa mammai. No pašas apakšas bija jāsāk.

– Rūta, kad norunājām interviju, teici, ka gribētu, lai šī būtu saruna par šodienu, par šodienas Rūtu. Tev nesen ir mainījies uzvārds un piedzimis dēliņš. Tādi ļoti nozīmīgi notikumi sievietes dzīvē. 
– Man pašai līdz šim nekad tā īsti nebija gribējies precēties – nekad neesmu sapņojusi par to, kādas būs manas kāzas vai kādu kleitu es vilkšu. Bet zināju, ka tad, ja man ar vīrieti būs bērns, gan varētu apprecēties. Gaidījām gan līdz pat sestajam mēnesim. Kad arvien biežāk dzirdēju jautājumu, vai vīrs piedalīsies dzemdībās, aizdomājos – kas viņš man ir? Sapratu, ka negribu braukt uz Dzemdību namu kā draudzene, un teicu Jānim (Rūtas vīrs, burātājs Jānis Preiss – red.), ka tomēr jāprecas. Mēs par to jau bijām runājuši. Zinājām, ka varam precēties agrāk vai vēlāk, varam neprecēties vispār un tas mūsu attiecības nemainīs. Un man arī nav svarīgi, lai mani bildina Eifeļtorņa galā, – tas absolūti nav par mums. Tā nu beigās noorganizējām kāzas mēneša laikā, un bija ļoti forši. Pat mazliet žēl, ka nebija lielāka ballīte ar draugiem. Tagad es visiem iesaku precēties! Bet, kad man kāds norāda, ka beidzot man ir bērns, es atbildu: «Nē, nevis man beidzot ir bērns, bet beidzot esmu satikusi cilvēku, ar kuru man šis modelis var darboties.»

– Kas tas ir par modeli?
– Angliski ir tāds labs vārds – commitment*. Attiecības ir jāizvēlas kā formātu. Mums ar Jāni šajā ziņā sapas – viņam, tāpat kā man, ģimenes dzīve kā formāts patīk. Jo tad, kad sākas kopīgā ikdiena, tā jau ir ļoti parasta. Un tev ir jāgrib arī tā.

– Kā jūs ar Jāni iepazināties?

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē