Latvijas profesore atklājusi laimes formulu. Tu vari sevi tai ieprogrammēt!

Oksana Lentjušenkova ir ekonomikas doktore, asociētā profesore, Ekonomikas un kultūras augstskolas rektore, taču beidzamos gadus viņa veltījusi laimes fenomena pētīšanai. Izrādās, laime ir arī prasmē palēnināt dzīves skrējienu.
Anna Peipiņa
Foto: Shutterstock

Projekts Laimes sezona tika aizsākts pandēmijas laikā, kad sabiedrības noskaņojumā valdīja depresīvas notis. Profesore sapulcināja pētniekus, sociologus, iedvesmojošas personības no dažādām pasaules valstīm, organizējot lekcijas, seminārus un meistarklases. Laimes sezona pat ieguva balvu kā inovatīvākais projekts starptautiskā biznesa augstskolu asociācijas konkursā. Galvenā ideja – kā palīdzēt pašam sev neiegrimt negatīvajā noskaņojumā, kuru ironiski mēdz dēvēt par vissirslikti.lv, kā izvilkt sevi ārā no skumjām.

Ja visu laiku domā, ka tev vajag naudu, lai būtu laimīgs, nauda nenāk.

«Kad sāku, daudzi iesmaidīja – ar ko tu tur vispār nodarbojies, tu taču vadi biznesa augstskolu! Bet nu jau aizvien biežāk tieši biznesa augstskolās tiek veidotas speciālas laboratorijas un centri, kuros pēta, kas tieši dara cilvēkus laimīgus, kā uzlabot cilvēku labbūtību,» skaidro Oksana Lentjušenkova. Viņa arī pati cenšas dzīvot saskaņā ar laimes principiem un daudzus no tiem integrējusi savā dzīvē.

Katram ir izvēle

«Protams, tas ir subjektīvi, ko katram nozīmē būt laimīgam. Kā mēdz teikt – viss ir mūsu galvā. Man ne visai patīk vārds ieprogrammēt, runājot par cilvēka prātu, bet šajā gadījumā tas ir vietā. Vai nu cilvēks sevi ieprogrammē domai, ka viss ir labi, vai pretēji – viss ir slikti. Patiesībā to var skaidrot arī no fizikas aspekta. Kā mēs redzam pasauli? Mēs jau to neredzam tieši – redzam atspulgu. Uz kādas virsmas gaismas stars krīt, tādu atspulgu arī redzam. Ja virsma ir melna, mēs redzam ļoti tumšu atspulgu, savukārt baltā virsmā atspulgs ir gaišs. Mēs nevaram izvēlēties gaismas staru, bet virsmu, uz kuras tas krīt, varam izvēlēties un nomainīt. 

Būtībā katrs cilvēks grib būt laimīgs, taču, lai tāds būtu, ir jāpieliek vairāk pūļu. Negatīvais atnāk bez piepūles.

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē