Klitora vēsture. Kāpēc gadsimtiem ilgi ārsti noliedza acīm redzamo?

Tā kā klitora vienīgā funkcija ir sievietes labsajūta, uzskata, ka šā iemesla dēļ šo nelielo, bet tik brīnišķīgo orgānu ilgus gadsimtus ignorēja vīriešu pārraudzītā medicīnas zinātne. Sak, kāda gan nopietniem vīriem darīšana gar sieviešu prieciņiem! Tomēr, kā izrādās, šī ir arī bijusi viena no lielākajām un ilgākajām medicīnas kļūdām. Ja mājsēdē gribi uzzināt kaut ko vairāk par sevi, tad šis ir ļoti labs temats.
Dagnija Zīverte
Dagnija Zīverte
Foto: Shutterstock

Noskaidrots, ka klitorā ir vairāk nekā astoņi tūkstoši nervu galu – apmēram trīs reizes vairāk nekā vīrieša dzimumorgānos.

Pazemes valstība

Gandrīz vai jādomā, ka tā ir taisnība, jo medicīnas grāmatās var atrast ļoti detalizētas peņa uzbūves shēmas, bet sievietes ārējo un iekšējo dzimumorgānu zīmējumos klitors labākajā gadījumā pieminēts ar vienu vārdu. Un bultiņu, kas norāda uz sīku, nenozīmīgu punktu maksts ieejas augšpusē. Visticamāk, tieši šā iemesla dēļ retais zina, kā klitors patiesībā izskatās! Nē, tā nav maza, sārta pumpiņa – klitors ir krietni vien lielāks un sarežģītākas uzbūves, un no skata drīzāk atgādina kādu mistisku putnu, lidaparātu vai eksotisku orhidejas ziedu. Nelielais audu kamoliņš, ko uzskatām par klitoru, patiesībā ir tikai sīka šā orgāna daļa. Pārējā – apmēram 90 procentu – mūsu acīm ir paslēpta. Tā ir visīstākā pazemes karaļvalsts, kas vijas zem kaunuma kaula un ap maksts ieeju, pulsējot asinsvadiem un sprakšķot nervu galiem. Noskaidrots, ka klitorā ir vairāk nekā astoņi tūkstoši nervu galu – apmēram trīs reizes vairāk nekā vīrieša dzimumorgānos. Kopējais klitora garums ir apmēram deviņi centimetri. Kāds tur brīnums, ja vīrietis (un, būsim godīgas, arī daža laba sieviete) neprot atrast klitoru, – zinātnei un veselai jūrai gudru, mācītu vīriešu vajadzēja gadu tūkstošus, lai pie tā nokļūtu! 

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē