Zinta Uskale – sastapt vēzi divreiz

Tie, kas lasījuši Hariju Poteru, zina – Voldemorts ir visļaunākais tēls, kuru pat baidās nosaukt vārdā. Reālajā dzīvē līdzīgi ir ar vēzi. Fonda Rozā vilciens un Pupkultūras kustības vadītāja ZINTA USKALE (54) ar to sastapusies divreiz: vispirms ar diagnozi krūts vēzis, bet pagājušajā gadā audzējs ieperinājās vaigā. Taču prieku par dzīvi viņa tāpēc nav aizmirsusi.
Dana Sinkeviča
Dana Sinkeviča
Foto: Ieva Andersone. Stils – Agija Vismane

Dzimusi Anglijā, Zinta uz interviju atnāk, drīzāk izskatīdamās pēc smalciņas francūzietes. Francijā viņa nodzīvojusi desmit gadu, līdz 2000. gadā pārcēlusies uz Latviju. Fotogrāfijās viņa izskatās nopietna – varbūt tāpēc, ka vaiga operācijas dēļ vairs nav tik vienkārši pasmaidīt kā agrāk. Toties smejas Zinta daudz un tā, kā smejas cilvēki, kas prot izgaršot dzīvi. 

– Redzēju feisbukā, ka regulāri dodaties pārgājienos gar jūru. Arī drīz pēc operācijas.
– Jā, operācija bija oktobrī, pāris mēnešu izlaidu, bet janvārī jau atkal gāju kārtējo posmu. Fiziskās aktivitātes nedrīkst atmest, tās atveseļošanās periodā ir ļoti būtiskas.

Ar vēzi sastapos jau otro reizi, taču nebiju gaidījusi, ka operācija vaigā un vēlāk staru terapija būs tik smagas.

Nostaigāju kādus 25 kilometrus, un man bija ļoti svarīgi to izdarīt, lai vispār saprastu, vai ko vēl varu. Esam tāda staigātāju grupa, kuru nodibināja mūsu kopējā fizioterapeite. Neliegšos, bija arī bažas – ne sevis, bet citu dēļ: vai nekavēšu viņus. Jo pēc operācijas biju ļoti švaka, zaudējusi svaru, tik tikko līdz vannasistabai varēju aiziet. Bet – viss notiek! Esam izvirzījuši mērķi kājām apiet apkārt Latvijai, taču tas gan prasīs vairākus gadus, jo pārāk neforsējam.

– Guļot slimnīcā pēc operācijas, izlikāt pārdošanā savu Rīgas dzīvokli. Daži teica, ka esat traka. Taču jums bija sapnis. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Vismaz 365 jauni raksti gadā

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt
Pirmās 4 nedēļas bez maksas

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
Raksta abonements - 28 dienas

1.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+