Zane Stavra: Īstenībā tieši šis posms man bija un ir pasmags

ZANE STAVRA (agrāk BĒRZIŅA) ir piedalījusies un pati izveidojusi vairākus veiksmīgus biznesus – Stendera ziepes un Gustava šokolādi tu noteikti zini. Tagad viņa Grieķijā, Rodas salā, cep fantastiskas kāzu tortes, ko rotā ar ēdamiem ziediem, gluži kā dzīviem. Piedzīvojusi kūleņus, izdomājusi domu domas, Zane ir atkal gatava kam jaunam – pilnīgi, pilnīgi citam.
Iveta Troalika
Iveta Troalika
Foto: no personiskā arhīva

Pieturzīmes

•  46 gadi.
•  Triju dēlu māte.
•  Pēc pirmās izglītības – medicīnas māsa.
•  Kopā ar pirmo vīru Jāni Bērziņu izveidoja un ilgus gadus vadīja uzņēmumus Stendera ziepju fabrika un Gustava šokolāde
• Tagad jau deviņus gadus laimīgi precējusies ar grieķi Džordžu Stavru, kurš pēc profesijas ir telekomunikāciju inženieris, bet Zanes iespaidā pievērsies šokolādes gatavošanas mākslai.
•  Dzīvojot Grieķijā, Rodas salā, cepa skaistas un dārgas kāzu kūkas, ko rotāja ar pašas gatavotiem ēdamiem ziediem (tos var apskatīt Instagram kontā sugar_gardens).
•  Apguvusi treneres profesiju un tikko izveidojusi pati savu studiju sievietēm (Instagram – 
her.wellness.studio
).

Vecāku slimība ir viens no būtiskākajiem iemesliem, kāpēc esmu nolēmusi doties prom no konditorejas un radikāli mainīt savu nodarbošanos.

– Zani Stavru Latvijā pazīst retais, bet Bērziņu no Stendera gan zina. Kā tu par to jūties?
– Atklāti sakot – nekā. Ja tu jautā, es sāku domāt – kā tad tur bija? Bet ikdienā man tas it kā neeksistē. Bet ne sliktā nozīmē. Vienkārši tas laiks ir pagājis. Visbiežāk Latvijā mani atpazīst, kad vadu cukura un vafeļu papīra ziedu gatavošanas meistarklases. Šeit, Rodā, es ierados pirms trim gadiem un sāku visu no nulles. Te ir foršas latviešu sievietes, kurām jau padsmit gadu ir biznesi, ar viņām tagad man veidojas draudzības, jo pirms tam nevienu citu, izņemot savu vīru un viņa ģimeni, nepazinu. 

– Redzēju tavu kūku, kas bija rotāta ar desmit tūkstošiem ceriņu ziedu. Tādas kūkas lielākoties ir kāzām?
– Jā, vēl pēdējo mēnesi cepu kūkas, tad gan viss. Te tiek rīkotas lielas kāzas – trīs simti viesu, tā ir norma. Es vēl nesen vīram prasīju – Roda taču ir maza, cik var precēties? Bet te ir lielas ģimenes, daudz bērnu – kamēr visi apprecas. Uz Rodu brauc laulāties arī no Anglijas, Francijas. No Ķīnas gan retāk, viņi dod priekšroku Santorīni.

Rodā kāzās ir tāda tradīcija: kūka piedalās svinību kulminācijā. Ierodas jaunais pāris, torte stāv goda vietā, tad ir salūts, pirmā deja, un kūku sagriež un izdala viesiem. Pāri kūkas pasūtīšanu uztver nopietni, dažkārt pat trīs četras reizes nāk, testē garšas, izvēlas ziedus, toņus. Gluži kā uz kleitas pielaikošanu! Agrāk pieraksts man bija pat divus, trīs gadus uz priekšu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
2 ORĢINĀLRAKSTI DIENĀ 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+