Vīns. Dāvana kā ieguldījums

Kā izvēlēties vīnu dāvanai bērniem vai mazbērniem, lai to atkorķētu uz 18 gadu jubileju?
Dana Sinkeviča
Dana Sinkeviča
Foto: Shutterstock

Dāvināt bērnam zelta karotītes vairs nav modē, toties uzdāvināt pudeli vai pāris kastes vīna, kas dzimis tajā pašā gadā, kad jūsu bērns vai mazbērns, – tas jau ir interesanti. To pašu var attiecināt uz kāzām un citiem svarīgiem datumiem. Turklāt nav mazsvarīgi, ka vīns ar labu novecošanas potenciālu no prestiža reģiona ar laiku maksās stipri dārgāk. 
Tātad jautājums: kā atrast vīnu, kuru var glabāt ilgi? 

Skaidro Jānis Volkinšteins, vīna bāra Vieta vīnzinis, Baltic Wine List Awards uzvarētājs, Institute of Masters of Wine students.

Mūsdienu temps un steiga ietekmē arī vīna pasauli – lielākā daļa vīnu ir paredzēti ātrai izdzeršanai. Tāpēc, lai nesanāk pārpratumi, ja jūs aiziesiet uz veikalu un nopirksiet vīnu, neiedziļinoties, no kādas vīnogu šķirnes tas darīts, no kurienes nāk, kādas ir ražas gada īpatnības, un noliksiet to pagrabā vecināties, visticamāk, nekas labs jūs vairs pudelē negaidīs jau pēc dažiem gadiem, nemaz nerunājot par pāris gadu desmitiem.

Tātad jautājums: kā atrast vīnu, kuru var glabāt ilgi? 

Teiciens jo vecāks vīns, jo labāks attiecas uz ļoti mazu vīna segmentu, tam atbilst lielākā daļa tā dēvēto fine wine jeb latviskojot – dižvīnu. Par fine wine definīciju daudzi lauž šķēpus, bet, sakot vienkārši, tas ir izcilas kvalitātes vīns, kas ar savu smaržu, garšu un pēcgaršu atstāj dziļāku iespaidu nekā vīniņš parastais, kuru izdzer, ar draugiem pļāpājot. Vēl var teikt, ka ir vīni sarunām un vīni, par kuriem runā… Mūsu gadījumā turklāt nepieciešams vīns, kas ne tikai spēj turēties pretī laika zobam, bet kam novecošana tieši nāk par labu, atklājot tā garšā un aromātos jaunas dimensijas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+