Pavārgrāmatu autore Signe Meirāne: Nekad vairs nestrādāšu tandēmā ar vīru

Pavārgrāmatu autore SIGNE MEIRĀNE pandēmijas laikā pārcēlusies uz dzīvi laukos. Kamēr daudzi vēl atceras viņas daudzveidīgās receptes portālā un žurnālā Četras Sezonas, Signe turpina rosīties – drīz iznāks viņas jaunākā grāmata, kas veltīta ēdienam nedēļas nogalēs. Signe atzīst – dzīve pirms pandēmijas bija uzņēmusi pārāk strauju skrējienu.
Gundega Gauja
Gundega Gauja
Foto: Agneta Jonele. Stils: Agija Vismane

Pieturzīmes

• Uzņēmēja, 11 grāmatu autore.
• Bloga Storyaboutfood.com autore.
• Vairākus gadus veidojusi recepšu portālu un žurnālu Četras Sezonas.
• Divu meitu (11 un 13 gadu) mamma.
• 15 gadu precējusies ar Armandu Meirānu.
• Savas kāzas nosvinējuši divreiz.
• Kulinārā mantojuma entuziaste.
• Pirmo gadu saimnieko pati savā dārzā.

Mēs runājam dienā, kad mājinieki devušies prom un Signe atvēlējusi dienu sev. Brīdī, kad vajadzētu uzsākt sarunu, viņa lūdz vēl pāris minūtes uzgaidīt. Jāpaspēj precīzi laikā izņemt no krāsns šokolādes gabaliņu cepumus – tur tiek pārbaudīta recepte no Signes topošās recepšu grāmatas «Week.End.Eats», kas būs veltīta nedēļas nogales svinēšanai.

Varbūt tikai viens pāris no simt tūkstošiem to spēj. Esam gribējuši šķirties jau vismaz trīs reizes.

Signei ir labs garastāvoklis – joprojām nav aprimis prieks, ka pazīstami un nepazīstami cilvēki Latvijā un ārzemēs pūļa finansēšanas platformā pārskaitījuši naudu topošajai Signes grāmatai. Tajā būs ne vien pavisam jaunas, bet arī divsimt gadu senas receptes. Un tas viss – lai varētu garšīgi svinēt kopābūšanu tieši nedēļas nogalēs. Tiesa, pandēmija daudziem no mums šobrīd sajaukusi kārtis – kur darbs, kur nedēļas nogales un atpūta. Taču, lai kas notiktu, Signes vēlmi eksperimentēt un atklāt jaunas receptes, nekas nevar ietekmēt. 

– Izrādās, tu no galvaspilsētas esi pārcēlusies uz… Nākotni? 
– Jā, citi vēl šeit, bet mēs jau tur – Nākotnē! Visās nozīmēs! (Smejas.) Patiesībā kovids ir darījis savu – esam pārvākušies uz laukiem. Vēl pirmajā vilnī sapratām, ka īrēt dzīvokli Rīgā un nespēt iziet ārā – tas nav tā vērts. Jo tik vien vari kā aiziet uz parku, lai apmestu vienu un to pašu riņķīti. Tāpēc pārvācāmies uz vīra vecāku mājām. Nākotne jau nav tālu – stundas brauciens. 

– Mūsu saruna notiek tev simboliskā laikā – tūlīt klāt nedēļas nogale. Esi to nosaukusi par visdārgākajiem brīžiem. Šī ideja ir arī tavas topošās grāmatas pamatā?
– Jā, patiesībā ģimenē šo ideju par piektdienas svinēšanu savulaik ieviesa vīrs, pārnākot mājās, teikdams: aleluja, ir piektdiena! Šī sajūta man pielipa. Tā mēs pamazām jau piektdienā sākām svinēt nedēļas nogali. Brīvdienās vienmēr kaut ko īpašāku pagatavoju, var gulēt ilgāk, celties vēlāk, viss ir relaksētāk, nāca mīļi ciemiņi vai mēs ciemojāmies. Tā man radās ideja par nedēļas nogales ēdienu grāmatu, jo ēdiens tad iegūst maģiskāku sajūtu. Mēs baudām dzīvi, un punkts! 

– Un cilvēki nopirka grāmatu, pirms tā vēl ir iznākusi?
– Jā! Būtība ir tāda – cilvēki nopērk grāmatu, kas vēl tikai taps, vai vienkārši ieskaita naudu, jo viņiem patīk ideja. Protams, Latvijā tas joprojām nav pierasts formāts. Daudzi bija aizdomīgi – kas tas ir? Paņems naudu un pazudīs! Skatījos failos – lielākoties atbalstītāji ir cilvēki no Latvijas, bet ir arī tik daudz citu valstu, kurp man šī grāmata būs jāsūta! Negāja jau viegli. Šis at balsts faktiski sabira kontā tikai pēdējās piecās projekta darbības dienās.

– Kāpēc savulaik slēdzi visai populāro portālu un žurnālu Četras Sezonas?

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

1.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Orģināls saturs katru dienu

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
Vismaz 365 jauni raksti gadā

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+