Kā izvēlēties bērnam vārdu

Lai kā vārds atnāk – to dod par godu stiprai vecmāmiņai, bērnu nosauc iemīļota romāna varoņa vārdā vai tas vienkārši tobrīd ir modē –, vārds atklāj cilvēka likteni, norāda uz talantu, interesēm, iespējamo profesiju. Tāpēc izvēlēties bērniņam vārdu ir viens no vecāku atbildīgākajiem uzdevumiem.
Kaija Zemberga
Foto: Shutterstock

Vārds, kas bērnam dots dzimšanas brīdī, visprecīzāk atspoguļo likteņa un Visuma spēku ietekmi uz mazā cilvēka dzīvi.

Vecāki savai atvasei vārdu parasti izvēlas paši, nejautājot numerologa padomu. Bieži vien vecākiem ir grūti izskaidrot, kāpēc viņi izvēlējušies tieši tādu vārdu, taču okultisti netic nejaušībai, viņi uzskata, ka vārdu iedod Visums. Proti, pirms bērniņa nākšanas pasaulē augstākie spēki, kas nosaka jaundzimušā raksturu un likteni, ietekmē vecāku zemapziņu, un viņi izvēlas vārdiņu, kas vislabāk palīdz atklāt bērnam jau šūpulī ielikto raksturu un likteni. Ir mistiķi, kas apgalvo, ka vārdu izvēlas bērniņa dvēsele, kas nonāk ķermenī viņa ieņemšanas brīdī pēc pieredzes uzkrāšanas iepriekšējās dzīvēs. 

Daudzi vecāki pēctecim izvēlas vairākus vārdus, mākslinieki, rakstnieki pieņem pseidonīmu, savukārt darbā cilvēku mēdz saukt uzvārdā. Aizvien vairāk vecāku dotā vārda nēsātāju dzīves laikā maina vārdu, jo viņiem tas nepatīk vai, dzīvojot ārzemēs, to ir grūti izrunāt. Nepieciešama visu šo vārdu rūpīga numeroloģiskā izpēte, jo abi vārdi, pseidonīms atklāj cilvēka personības šķautnes, noteiktas rakstura iezīmes. Vārds, kas bērnam dots dzimšanas brīdī, visprecīzāk atspoguļo likteņa un Visuma spēku ietekmi uz mazā cilvēka dzīvi, taču vārds, pseidonīms, ko cilvēks izvēlas kādā dzīves posmā, atspoguļo viņa raksturu tajā dzīves periodā. Mums katram kādā dzīves periodā patīk uzlikt masku, kas neatklāj mūsu patieso būtību. Piemēram, skolas laika iesauka parāda bērna izturēšanos skolā un to, ko klases biedri par viņu domā. Ja uzņēmuma darbinieki kolēģi sauc tikai uzvārdā, tas norāda uz iespaidu, kādu viņš atstāj darbā, kādas īpašības visspilgtāk izpaužas biznesa vidē.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+