Izpunktēt besi un iepunktēt prieku. Dziedē sevi ar punktēšanu

Punktēšanas māksla daudzviet pasaulē kļūst arvien populārāka. Tas ir ne tikai skaists hobijs – punktiņiem ir arī terapeitisks efekts. To apstiprina veģetārās pavārmākslas zvaigzne, uzņēmēja, mamma un populāru recepšu autore Dita Lase. Viņai punktiņmāksla ir viens no svarīgiem līdzekļiem cīņā ar depresiju un trauksmi.
Gundega Gauja
Gundega Gauja
Foto: Matīss Markovskis, Gundega Gauja un no publicitātes materiāliem

Pienāca brīdis, kad izdegšanu un depresiju vairs nevarēja ignorēt. Dita meklēja palīdzību un to arī atrada.

Aborigēniem un mūsu gadsimta trauksmainajiem

Kad dzīvē nejūtamies labi, intuitīvi meklējam veidus, kā sev palīdzēt. Un nereti noder tieši dažādas radošas nodarbes. Dažkārt cilvēkam izdodas sev vajadzīgo piemeklēt pašam, citreiz tas ir kāds speciālists terapijas posmā, kas iesaka: klau, kā būtu, ja tu pamēģinātu šo vai šo? 

Pēdējā laikā bieži dzirdam par punktēšanu – cilvēki par to stāsta intervijās, skaisti darbi zib sociālo tīklu lentēs. Punktēts tiek uz visdažādākajiem priekšmetiem un virsmām – uz traukiem, akmeņiem un pat sienām. Pieejami dažādi kursi, videopamācības un instrukcijas, kā šo hobiju apgūt. Punktēšanu dēvē par portālu uz savu pašapziņu, koncentrēšanās mākslu un spēju iemācīties būt šeit un tagad.

«Un savs sāls tur noteikti ir,» saka uzņēmēja Dita Lase, kas punktēšanu sauc par vienu no saturīgākajiem pēdējā laika atklājumiem. «Punktiņmāksla daudziem var šķist jaunums, bet patiesībā tā ir veca kā pasaule. Austrālijas aborigēni tā zīmēja ģeogrāfiskās kartes un rituālus zīmējumus, budismā tā veido mandalas. Būtībā arī zīmēšanā ar hennu uz ķermeņa ir daudz līdzību ar punktēšanu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+