Ilva Milzarāja: Esmu augusi ar pārliecību, ka neesmu nekāda smukā meitene

Daudzi viņu atceras un ieraugot joprojām uztver kā Ilvu Liepiņu no Panorāmas. Un tas ir normāli – nevar taču no apziņas tik viegli izdzēst tēlu, kas tevi gadiem ik vakaru uzrunājis televīzijā. Patiesībā Ilvai Milzarājai jau sen ir citāda profesionālā dzīve, un tajā viņa vairījusies no publicitātes. Tagad Ilva tikko uzsākusi darbu Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē.
Inga Gorbunova
Foto: Matīss Markovskis. Stils: Agija Vismane

Pieturzīmes

•  Dzimusi Rūjienā, skolojusies Valmierā, studējusi Rīgā.
•  Darba dzīves lielāko daļu bijusi ziņu moderatore NTV5, RBS TV, Latvijas Televīzijā un Radio Skonto
•  Strādājusi Valsts kontrolē sabiedriskajās attiecībās, bijusi Latvijas Radio 5 direktore. 
•  Divas lieliskas māsas, viens mīļš tētis, viens vienīgais vīrs Andrejs un viens vislabākais dēls Maksis. 

Šajā nesakārtotībā ir arī viena liela un ārkārtīgi vērtīga sakārtotība – redzu, kā man tuvi un mīļi cilvēki beidzot atgriežas pie sevis.

– Tikai nupat esi sākusi strādāt, tāpēc vienojāmies par darbu daudz nerunāt. Tomēr – kāpēc izdomāji pieteikties konkursā? Tāds absolūti administratīvs darbs. 
– Pēc aiziešanas no Latvijas Radio 5 biju gatava atkal radikāli mainīt nodarbošanos, varbūt pat aizbraukt no valsts un meklēt jaunus izaicinājumus pasaulē. Taču tika izziņota pieteikšanās uz vakantajām vietām Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP). Nolēmu, ka vide man pazīstama, zinu stipros un vājos punktus un šī varētu būt iespēja nozarē vēl kaut ko paveikt. Man bijusi ļoti interesanta darba pieredze Valsts kontrolē un arī Latvijas Radio 5, kur vēlējos būt vairāk radošā darba, bet nonācu tīri administratīvā. Tā ka tagad darbs padomē man galīgi nav nekas jauns. Pietiekami loģisks tas ceļš sanācis. Man ir savs atbildības lauks, diezgan izaicinošs. Viena joma, par kuru esmu atbildīga, – latviešu valoda un latviešu valodas kā vienīgās valsts valodas pozīcijas plašsaziņas līdzekļos. Tā ir labi saprotama lieta, bet otra mana joma ir mediju pašregulācija. Tā ir ļoti svarīga, taču arī ļoti komplicēta, tieši saistīta ar mūsu kultūrvēsturisko mantojumu, tradīcijām, ar žurnālistu profesionalitāti un ētiku.

– Arī tie, kas iepriekš neiedziļinājās, kas ir NEPLP, tagad pamanījuši, ka padome ir slēgusi Krievijas TV kanālus un daudzas interneta vietnes. Vieni saka, ka to vajadzēja izdarīt jau 2014. gadā, citi raud, ka atņemti iemīļotie seriāli. Pēdējie, pieļauju, pat īsti nesaprot, cik smalki un profesionāli strādā Krievijas propaganda, iefiltrējoties starp labām filmām un izklaides raidījumiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+