Gribu seksu – bieži un ar daudziem!

Daļa sieviešu nosodīs un sašutumā šūpos galvas, daļa atpazīs sevi (vai savas apslēptās ilgas) un atviegloti uzelpos, jo seksualitātes pētniece Kristīne Balode uzskata – ikvienai sievietei ir brīva izvēle, ar cik partneriem un cik bieži gulēt. Ja vien visas iesaistītās puses kopīgajai pieredzei ļaujas pēc brīvas gribas!
Dace Rudzīte
Dace Rudzīte
Foto: Shutterstock

Konsultē KRISTĪNE BALODE, klīniskā psiholoģe, attiecību un seksualitātes jautājumu pētniece

 

Iniciēt seksu, spēt ar to nodarboties un nepārvērst automātiski par attiecībām, – tam vajadzīga drosme.

Kad, uzrunājot intervijai, izstāstu raksta tēmu, Kristīne Balode teju vai atviegloti uzelpo: «Beidzot kāda grib seksu!» Jo daudzas savu seksuālo pašrealizāciju steidzīgajā ikdienā ir norakušas un atmetušas kā nekam nevajadzīgu, bet daudzas, ņemot vērā sabiedrībā valdošos aizspriedumus, kā arī iemācīto kaunu un nedrošību par seksualitāti, neuzdrošinās par to atklāti runāt. «Seksuāla pašizpausme ir vienlīdz dabiska kā sievietēm, tā vīriešiem, un nav svarīgi, ar cik partneriem un cik bieži sieviete ir pārgulējusi. Ikviens ir seksuāli brīvs, kamēr nenodara ļaunumu sev un apkārtējiem.

Līdz šim sieviete ir aseksualizēta – viņai piešķirta funkcionālas apmierinātājas un ar emocijām pārņemtas būtnes loma. Taču sieviete ir tikpat ķermeniska kā vīrietis un viņas seksuālās vajadzības ne ar ko neatšķiras no vīrieša vajadzībām. Atšķiras tas, ka sievietēm ir olnīcas, vīriešiem – sēklinieki. Vīrieši darbojas 24 stundu režīmā, bet sievietes mēnešreižu dēļ ir cikliskas. Vairumam ir reaģējošā seksualitāte, un tas nozīmē, ka sievietei iekāre nav no gaisa nokritusi. Viņai vispirms vajadzīgs atslābums, kad viņa pēc brīvas gribas izvēlas uztvert kairinājumu, un tikai tad veidojas uzbudinājums, pēc kā iespējama kulminācija un atslābums.

Lai turpinātu, izvēlies abonementu

Baudi kvalitatīvu saturu bez reklāmām un piedalies diskusijās.

Esi jau iegādājies abonementu? Pieslēdzies šeit!

Vismaz 365 jauni raksti gadā

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt
Pirmās 4 nedēļas bez maksas

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
Raksta abonements - 28 dienas

1.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+