(FOTO) Ātrākais un vieglākais remonts? Krāsojam baltu – praktiski padomi un ieteikumi

Kāds ir ātrākais un nesāpīgākais remonts pasaulē? Pārlaid ar balto krāsu vecai, nolupušai sienai, un istabā ienāk gaisma un svaigums! Protams, protams, viss nav arī tik vienkārši. Skaidrojam, kas jāzina par balto krāsu interjerā un kā nenošaut greizi.
Zane Blanka
Zane Blanka
Foto: Living4Media un no izdevniecības Žurnāls Santa arhīva

Konsultē LAURA LIBERTE, Lauraliberteinteriors.com interjera dizainere, un
ARNIS PASTARS,
Tikkurila Mācību centra vadītājs

Vecais uz baltā fona

Lai arī varētu šķist, ka baltā krāsa vairāk atbilst pilsētas dzīvoklim, tieši lauku mājas interjerā tā var iedot reizēm tik ļoti vajadzīgo vieglumu un gaisīgumu un lieliski izcelt klasiskas, tradicionālas lauku māju interjera detaļas. Piemēram, vecmāmiņas stelles vai šūšanas galdiņš, vai kāda sarkanoka vai tumškoka vintāžas mēbele ļoti skaisti izcelsies tieši uz baltā fona. Tāpat guļbaļķu sienas un sijas lieliski sader tieši ar balto krāsu, jo pašas par sevi ir smagnējas, bet baltais piešķir koptelpai vajadzīgo vieglumu un izceļ dabisko materiālu faktūras un krāsu. 

Baltais fons dod iespēju variēt ar interjera detaļām gandrīz bez ierobežojumiem.

Tāpat baltā krāsa sniedz arī optisku un emocionālu telpu paplašinājumu – nokrāsojot baltu, tā uzreiz šķiet tīrāka, plašāka, vieglāka un gaisīgāka. Turklāt ar balto krāsu var aizkrāsot arī no laika zoba cietušas vietas, kuras nav iespējams nomazgāt, kā arī izglābt vecus radiatorus, durvis vai kādu nolupušu tabureti, ja nepietiek naudas vai nav vēlmes to tērēt jaunām lietām. Protams, jāsaprot, ka šādā veidā nevar un arī nevajag mēģināt izglābt visu, jo arī baltās krāsas var būt par daudz. Ja nokrāsosi gan sienas, gan griestus, gan grīdas un vēl arī mēbeles, rezultāts būs saplūdis, bezformīgs, pat sterils un, visticamāk, garlaicīgs.

Toņi un pustoņi

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+